100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Пиронкова с нова загуба от Цибулкова

Първата ракета на България Цветана Пиронкова записа четвърта поредна загуба от четири мача срещу Доминика Цибулкова от Словакия. 21-годишната пловдивчанка падна с 6:7 (5), 4:6 след оспорван двубой, продължил 2 часа и 15 минути. Срещата бе от втория кръг на силния турнир по тенис в Дубай с награден фонд 2 милиона долара. Пиронкова напуска състезанието с 60 точки за световната ранглиста и 10 275 долара от наградния фонд.

Българката и поставената под номер 12 Цибулкова си размениха по един пробив до средата на първия сет. След това двете взеха подаванията си и се стигна до тайбрек, в който Пиронкова успя да изравни от 3:5 до 5:5, но след това го загуби с 5:7. Словачката, която е 18-а в световната ранглиста, трябваше да спасява възможност за пробив още във втория гейм на втория сет. В следващия гейм пък тя пропусна такъв шанс. Цибулкова успя да направи решителен пробив за 5:4, а в следващия гейм спаси три брейк пойнта преди да стигне до крайната победа.

Изненадата на деня поднесе Виржини Разано (Франция), отстранила поставената под номер 2 Динара Сафина (Русия) с 2:0 сета - 6:4, 6:2. Останалите фаворитки обаче продължават напред. Третата в схемата Йелена Янкович (Сърбия) се справи с Моника Никулеску (Румъния) - 6:3, 6:2, шестата поставена Вера Звонарьова (Русия) срази сънародничката си Вера Душевина с 6:0, 6:3, а бившата лидерка в световната ранглиста и номер 8 тук Винъс Уилямс (САЩ) прегази Анастасия Павлюченкова (Русия) с 6:0, 6:1.