ЦСКА с категорична победа над Пирин в Разлог

Волейболният шампион на България ЦСКА успя да запише категорична победа при гостуването си в Разлог на Пирин Балканстрой с 3:0 (25:18, 27:25, 25:22) в последен мач от 11-ия кръг на Суперлигата.

Шампионите от ЦСКА поведоха набързо с 6:3. Гостите в червено дръпнаха с 8:4 до първото техническо прекъсване. Веднага след това наставникът на Пирин Мирослав Живков пусна в игра 16-годишният талант Николай Пенчев. ЦСКА продължи да е по-добрият тим на игрището и поведе със 7 точки – 17:10. Иван Колев направи резултата 21:13, а малко след това ”червените” стигнаха до гейм-бол при 24:14. Домакините обаче не се предадоха и последваха 3 прекрасни отигравания и 3 точки на Николай Пенчев за Пирин. Двойна блокада срещу Филип Мейо намали резултата до 18:24. При следващото разиграване шампионите успеха да затворят гейма с 25:18.

Втората част започна равностойно. Резултатът се движеше равен до 6:6. После домакините успяха да поведат с 10:8, след единична блокада на Благовест Катранджиев срещу Рафаел Паскуал. Силната игга на Станислав Петков даде аванс от 5 точки на Пирин при 16:11 и 18:13. Шампионите от ЦСКА обаче успяха да се върнат в гейма и след единичен блок на Стойко Ненчев намалиха до 17:18. Пирин отново поведе с 3 точки при 21:18 след аут на Рафаел Паскуал. Домакините стигнаха само на 2 точки от победа в гейма 23:20 след единична блокада на Франсиско Сотелдо срещу Паскуал. Тук гостиге от ЦСКА отново показаха характер и след атаки на Иван Колев и Светозар Иванов изравниха – 23:23. Пирин изпусна да завърши два гейм-бола при 24:23 и 25:24. Две единични блокади на Зарко Иванов пък донесоха успеха на ЦСКА във втората част с 27:25.

Третият гейм започна добре за домакините от Разлог и след атака на Христо Модев и грешка на Иван Колев в нападение поведоха с 4:2, но "червените" веднага изравниха при 4:4. Двата отбора продължиха да играят много равностойно, но все пак първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за ЦСКА след блок-аут на Рафаел Паскуал. След две поредни атаки отново на Паскуал шампионите увеличиха преднината си на 11:9, което накара треньорът на Пирин Мирослав Живков да вземе тайм-аут. Веднага след това момчетата на Сашо Попов увеличиха преднината си на 12:9 след мощна атака на Филип Майо като тази разлика се запази до второто техническо прекъсване - 16:13 за ЦСКА. Постепенно волейболистите на Пирин успяха да стопят изоставането си на 21:22 след две атаки на Станислав Петков и Сашо Попов поиска тайм-аут за "червените". Въпреки това шампионите съумяха да затворят гейма в своя полза при 25:22 след атака през центъра на Светозар Иванов и с това спечелиха мача с 3:0.

След тази победа ЦСКА се затвърди на 2-рото във временното класиране на Суперлигата с 42 точки, с четири по-малко от лидера Левски-Сиконко и с четири повече от 3-ия ЛукОйл-Нефтохимик. В следващия кръг възпитаниците на Александър Попов приемат у дома вицешампиона Марек Юнион Ивкона, докато Пирин Балканстрой гостува на аутсайдера Монтана. Мачовете са съответно в неделя (22 февруари) от 17:30 часа и в събота (21 февруари) от 17:00 часа.

ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ – ЦСКА 0:3 (18:25, 25:27, 22:25)
ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ: Франсиско Сотелдо, Христо Модев, Станислав Петков, Ивайло Филипов, Благовест Катранджиев, Костадин Гаджанов – Атанас Митрев-либеро (Николай Пенчев, Кирил Красневски, Добромир Димитров, Атанас Митев)
Старши-треньор: Мирослав Живков
ЦСКА: Иван Зарев, Филип Мейо, Рафаел Паскуал, Иван Колев, Светозар Иванов, Стойко Ненчев – Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: Александър Попов.