Литекс би Днепър с гол от съблекалнята

Отборът на Литекс надви с минималното 1:0 украинския Днепър в контролна среща играна в турския курорт Анталия. Момчетата на Станимир Стоилов нанесoха решаващия си удар рано-рано и поведоха в резултата още след 120 секунди игра. Том центрира остро в наказателното поле на украинците и Сандриньо от близо направи стража на Днепър безпомощен за 1:0. До края на полувремето играта бе двуостра, като Сандриньо пропусна от две-три добри стрелкови позиции.

След подновяването на играта футболистите на Владимир Бесонов натиснаха българските си съперници, но резервният вратар Голубович и хората пред него не се подадоха. От страна на ловчанлии положения пропуснаха Ивелин Попов и Манолев. В последните минути на мача Бибишков имаше претенции за дузпа, но реферът не отсъди такава. Така Литекс се поздрави с успех над седмия в украинското първенство.

ЛИТЕКС - ДНЕПЪР 1:0 (1:0)
1:0 Сандриньо (2)

ЛИТЕКС: Тодоров, Манолев, Барт, Петков, Венков, Кишишев, Шандор, Сандриньо, Том, Дока, И. Попов (Голубович, Ст. Попов, Панов, Бенгюзов, Бибишков, Цветков, Николов, Занев, Цветанов, Диего). Старши-треньор: Стоилов

ДНЕПЪР: Кернозенко, Русол, Денисов, Канкава, Холек, Калиниченко, Назаренко,  Ротан, 35. Пашаев, Лисицки, Гумелюк. Старши-треньор: Бесонов

СЪДИЯ: Хюрмаз

ЧЕРВЕН КАРТОН: Ротан (Д)