Левски безличен и срещу Динамо (М), изгониха Да Коща за псувня

Отборът на Левски не успя да победи Динамо (Минск) в контролата между двата състава в Анталия. Срещата завърши при скучното 0:0, като чистите положения пред двете врати трудно биха се преброили дори на пръстите на едната ръка. Така "сините" продължиха неубедителните си игри от последно време, след като само преди няколко дни показаха слаба игра и срещу Спартак (Търнава).

Преди почивката футболистите от Минск играха малко по-съсредоточено от вицешампиона на България, като в редиците на Левски с добра игра се отличи мароканският бранител Юсуф Рабех. Най-чистото положение през това първо полувреме се откри пред Динамо, когато в 29-ата минута Нбанангой прехвърли опасно Георги Петков, но нямаше кой да засече топката във вратата на "сините". В 44-ата минута скандалният португалец в редиците на българите Фелипе Да Коща видя червения картон и напусна нервиран терена. През втората част на мястото на дошлия от ЦСКА футболист влезе Миро Иванов и численото равенство на терена се запази.

Играчите на Славолюб Муслин започнаха по-силно и вторите 45 минути, като 51-ата минута Петков майсторски изби с една ръка опасен удар с глава. Малко след това Левски имаш възможност, но Георги Иванов - Гонзо избра грешното решение и вместо да стреля реши да търси комбинация с Жоазиньо. Така постепенно смените на терена започнаха да се увеличават, което повлия още повече за безрезултатността в мача. Пет минути преди края на мача силен шут на Георги Христов бе спасен от стража на Динамо. Последва нов опасен удар, този път дело на Веско Минев, но вратарят Чанович отново бе на мястото си.

ЛЕВСКИ - ДИНАМО (М) 0:0

ЛЕВСКИ: Петков, Балтанов, Рабех, Бистрон, Вагнер, Недялков, Да Коща, Тасевски, Зе Соарес, Г. Иванов, Жоазиньо ( Тиберканин, Генев, Минев, М. Иванов, Милиев, Г. Христов, Зизов, Цачев, Цв. Димитров); Старши-треньор: Емил Велев

ДИНАМО (М): Чанович, Веритило, Павлюкович, Шараба, Монтарут, Гуренко, Чухлей, Кисляк, Нбанангой, Гигевич, Лебедев;  Старши-треньор: Славолюб Муслин

СЪДИЯ: Тенгис

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Вагнер (Л); Гуренко (Д)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Да Коща (44)  от Левски