Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Левски размаза ЦСКА

Баскетболният Левски постигна втора победа за сезон срещу вечния съперник ЦСКА, побеждавайки в зала "Христо Ботев" с разгромното 121:78. Така с този успех "сините" продължават да бъдат на второ място с 10 победи и 4 загуби, а "армейците" си останаха предпоследни с 3 успеха и 11 поражения.

Маркъс Хол направи първия си "трипъл-дабъл" в българския шампионат с 31 точки, 12 асистенции и 11 борби, Станислав Славейков наниза 30 точки, Стефан Георгиев - Торо вкара 22 точки и овладя 10 борби, а Златин Георгиев завърши с 20 точки, 6 асистенции и 5 борби за успеха на Левски.

Крум Дойчинов бе най-резултатен за ЦСКА с 27 точки и 5 борби, Сергей Цветков наниза 17 точки, а Един Синадинович приключи срещата с 14 при тежката загуба на ЦСКА.

Първата четвърт приключи доста резултатно за 27:24, като до края на полувремето Левски дори увеличи преднината на 7 точки за 50:43. Три минути след началото на второто полувреме отборът на Константин Папазов поведе с 12 точки - 59:47. Впоследствие 5 минути преди края на третата четвърт "сините" продължиха да водят за 62:51, а до края на частта аванса им достигна 23 точки за 83:60. До края Левски не срещна никакви проблеми и победи "червените" с разгромното 121:78.

снимка: Иван ДИМАНОВ/Sportal.bg