Бока Хуниорс на крачка от титлата

Бока Хуниорс е на прага на 23-ата си титла. Един от двата гранда на аржентинския футбол направи решителна крачка към първото място в шампионата Апертура, след като победи Сан Лоренцо с 3:1. Това бе втори мач от плейофната серия за трофея, в която участва и Тигре. До момента Сан Лоренцо имаше успех срещу Тигре и при евентуален такъв днес можеше да ликува със златните медали. Сега шансовете са изцяло на страната на Бока. Тимът от Буенос Айрес се нуждае само от равенство срещу Тигре, за да триумфира като шампион.

Бока доминираше в мача и логичното се случи в самия край на първото полувреме, когато Лукас Виатри оползотвори центриране на Хуан Роман Рикелме от корнер и изведа "жълто-сините" напред в резултата. След почивката футболистите на Сан Лоренцо излязоха преобразени в търсена на обрата и в 60-ата минута изравниха. Виновник за гола бе стражът на Бока Хавиер Гарсия, който допусна далечен изстрел на бившия футболист на Реал (Мадрид) Сантяго Солари да мине между краката му.

Играчите на Сан Лоренцо продължи да атакуват, за да не оставят съдбата на титлата да се реши в последния мач, но бяха попарени от великолепна акция на Бока Хуниорс, при която Рикелме отново даде гениален пас, а резервата Родриго Паласио с кинжален шут направи 2:1. При този резултат играчите на Сан Лоренцо си изпуснаха нервите и Агире и Баргесио получиха червени картони. Точка на спора постави Кристиян Чавес, който в продължението затвърди успеха на Бока.

След четири дни на своя "Ла Бомбонера" Рикелме и компания приемат третия претендент за титлата Тигре, като дори и равенство ще им гарантира шампионския трофей.