Аделаида Юнайтед надви Ал Ахли и е пети на Световното клубно

Австралийският Аделаида Юнайтед надви египетския Ал Ахли с минималното 1:0 в двубоя, който определи 5-о - 6-о място на Световното клубно първенство. Единственото попадение в мача падна в 7-ата минута, а негов автор стана Кристиано. Футболистите на Ал Ахли така и не успяха да намерят верния път към мрежата на островитяните и завършват на шесто място в турнира. Доста разочароващо представяне на африканския шампион, който в предишния етап на надпреварата загуби от Пачука с 2:4, след като водеше с 2:0 на почивката. Аделаида Юнайтед пък загуби от Гамба Осака с 0:1, но остави добри впечатления на почитателите на футбола със сърцатото си и грамотно представяне.

Ал Ахли - Аделаида Юнайтед 0:1

0:1 Кристиано (7 мин)