Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Провал и за Челси у дома

Челси не успя да запише победа на свой терен срещу Уест Хем и завърши наравно 1:1 в лондонското дерби, като по този начин оформи сензационен втори кръг в рамките на само 17, в които нито един от отборите от Топ 4 не успя да победи. Крейг Белами изведе "чуковете" напред в резултата преди почивката, но Никола Анелка изравни в самото начало на втората част. Въпреки това домакините така и не успяха да постигнат победата, макар че в повече от 40 минути бяха натиснали съперника си в неговата половина. Дори напротив - в 92-ата минута Карлтън Коул изпусна уникално положение за гостите, след като не успя да преодолее Чех, излезнал очи в очи с него в наказателното поле. Така Челси остана втори на точка зад Ливърпул в класирането, а Уест Хем записа второ реми далеч от дома срещу основен претендент за титлата.

Уест Хем отново показа изключително концентрирана и тактически грамотна игра като гост на значително по-именит и скъп отбор и преди почивката дори поведе в резултата. След няколко пропуска на домакините дело на Джо Коул и Алекс, "чуковете" откриха резултата в 33-ата минута. Тогава Марк Нобъл напредна по лявото крило след изпълнение на тъч и върна топката към Крейг Белами, който овладя на гърди и с удар от въздуха прати коженото кълбо точно до дясната греда на Петер Чех за 0:1. При този резултат завърши и първата част, въпреки натиска в последните минути, който установиха домакините.

На почивката мениджърът на Челси Луиш Фелипе Сколари предприе рискован ход, като вкара в игра Дидие Дрогба на мястото на Михаел Балак и заигра с двама чисти нападатели и две крила. Тази схема веднага даде резултат и в 52-ата минута отлична триходова комбинация на неговите възпитаниците матира отбраната на Уест Хем. Деко пусна към Дрогба, който триково с пета подаде на Лампард. Халфът на домакините с фино изпълнение изведе Никола Анелка сам в наказателното поле, за да вкара френският нападател 14-ото си попадение във Висшата лига този сезон.

При това ранно изравняване от страна на Челси феновете на домакините очакваха техните любимци да оформят пълен обрат и да прибавят нови три точки към своя актив, които да ги изкачат на първото място в класирането. "Сините" установиха тотален натиск, но така и не успяха да пробият Роб Грийн. Стражът на два пъти се намесваше уверено след удар на Франк Лампард, а в 75-ата минута с феноменален плонж предотврати влизането на топката в своята врата след удар от воле на Дрогба.

Малко преди края положението стана съвсем драматично, след като масираният натиск на Челси доведе до опасна ситуация в наказателното поле на Уест Хем, при която Лампард бе спънат от бранител на гостите, но дузпа така и не бе отсъдена от рефера Майк Райли. В продължението пък Уест Хем имаше невероятна възможност да се разпише и да грабне трите точки, когато Бехрами изведе Карлтън Коул сам в наказателното поле на Челси. Юношата на тима от "Стамфорд Бридж" обаче не успя да накаже бившия си отбор, след като слабият му диагонален удар бе спасен от Петер Чех.

По този начин Челси за шести път от девет мача пред собствена публика не успя да стигне до победата. Възпитаниците на Луиш Фелипе Сколари вече имат четири ремита и две поражения на своя "Стамфорд Бридж", където четири поредни години нямаха загуба. Уест Хем се изкачи до 16-ото място в класирането, но е само на точка от зоната на изпадащите.

ЧЕЛСИ - УЕСТ ХЕМ 1:1 (0:1)
0:1 - Белами (33)
1:1 - Анелка (51)
ЧЕЛСИ: Чех, Босингва, Алекс, Тери, А. Коул, Микел (80-Белети), Балак (46-Дрогба), Лампард, Деко, Анелка, Джо Коул (74-Калу)
УЕСТ ХЕМ: Грийн, Нийл, Ъпсън, Дейвънпорт, Илунга, Колисън (87-Боа Морте), Бехрами, Паркър, Нобъл (72-Мълинс), Белами (90+4-Ди Микеле), К. Коул
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Микел, А. Коул, Балак (Челси); Белами, К. Коул (Уест Хем)
СЪДИЯ: Майк Райли
СТАДИОН: "Стамфорд Бридж", 41 675 зрители