Ливърпул пак се дъни на "Анфийлд", драма на митичния стадион

Временният лидер във Висшата лига на Англия Ливърпул отново не успя да преодолее съпротивата на съперник, когото всички очакват да бъде победен на собствения си "Анфийлд" и се издъни, завършвайки наравно 2:2 с Хъл Сити. Новакът шокира мърсисайдци, като до 22-ата минута водеше с 2:0 като гост. Стивън Джерард изравни с две попадения още преди почивката, но въпреки многото голови положения, които хората на Рафаел Бенитес създадоха до края на мача, те така и не успяха да преодолеят съпротивата на "тигрите".

Това е четвъртото реми за Ливърпул на собствен терен срещу по-слаб съперник. Преди това точка от "Анфийлд" измъкнаха Стоук Сити, Уест Хем и Фулъм.

Хъл Сити, който би Арсенал на "Емиратс" и вкара три гола на "Олд Трафорд", попари трибуните на "Анфийлд" в 12-ата минута. Тогава Джордж Боатенг центрира в наказателното поле и Пол МакШейн надскочи Андреа Досена, за да прати топката в левия ъгъл и да направи Рейна безпомощен. Положението стана още по-драматично десет минути по-късно, когато Джейми Карагър заби топката в собствената си врата, след центриране отляво на Бернар Менди.

Въпреки двата си гола пасив, Ливърпул не се предаде и само две минути по-късно успя да изравни. Дирк Каут центрира в наказателното поле, топката бе отбита от бранител на гостите, но попадна точно на крака на Стивън Джерард, който с плътен удар в ъгъла изравни. Това доведе до масиран натиск на мърсисайдци, които натикаха съперника си в собствената му половина. В 31-ата минута те постигнаха втори гол, когато след разбъркване, коженото кълбо отново попадна на крака на капитана Джерард и той направи 2:2.

Този развой на мача доведе до големи очаквания от трибуните Ливърпул да постигне поредния си героичен обрат през този сезон в Премиър лийг, но до такъв така и не се стигна. Още преди двата отбора да се оттеглят на почивка, бранител на Хъл Сити изби топката от голлинията след удар на Риера с глава, а шутове отдалеч на Алонсо и отново на Риера минаха встрани от вратата.

След почивката Ливърпул продължи да доминира, но така и не намери път към гола. Сами Хюпия тресна гредата, а Риера с мощен удар опита да счупи ръцете на Майл, но стражът изби топката в корнер. Ливърпул обаче за пореден път през тази година не бе достатъчно остър пред гола и това му попречи да се разпише и така да реши мача в своя полза. Роби Кийн така и не се появи в игра, а смените предприети от Бенитес отново не бяха достатъчно смели, за да му донесат победата.

ЛИВЪРПУЛ - ХЪЛ СИТИ 2:2 (2:2)
0:1 - МакШейн (12)
0:2 - Карагър (22-авт.)
1:2 - Джерард (24)
2:2 - Джерард (31)
ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Арбелоа, Хюпия, Карагър, Досена, Маскерано (87-Лукаш), Чаби Алонсо, Бенаюн (74-Ел Зар), Джерард, Риера (82-Бабел), Каут
ХЪЛ СИТИ: Майл, МакШейн (27-Марни), Зайят, Търнър, Менди, Ашбий, Рикетс, Боатенг (66-Халмоши), Джовани, Бармби (77-Уиндас), Кинг
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Хюпия, Алонсо, Ел Зар (Ливърпул); МакШейн, Боатенг, Марни (Хъл)