Финландия съсече Сърбия, нашите водачи в групата

Баскетболистите на Финландия поднесоха голямата изненада в нашата група от квалификациите за европейското първенство догодина. В среща от третия кръг скандинавците надвиха у дома фаворита Сърбия с 80:77 и по този начин ни помогнаха запазим първото място в групата. както е известно, по-рано днес момчетата на Пини Гершон победиха драматично Италия в зала "Универсиада" и са единственият отбор в групата с пълен актив.

Сърбите явно бяха подценили мача и останаха неприятно изненадани от силната игра на домакините, които вкараха цели 14 тройки. С най-много точки за победителите се отличи Копонен (18), а за избраниците на Душан Ивкович Ненад Кръстич отбеляза 29.

Първата четвърт бе за сърбите и те поведоха с 22:13, но после Финландия направи страхотна серия от 11:2 и успя да изравни и дори да се оттегли с точка аванс на почивката. През второто полувреме мачът вървеше кош за кош, но домакините показаха по-здрави нерви. Те бяха безпогрешни в заключителните минути, докато Тепич и Вуянич се провалиха при стрелбата от далечно разстояние.