›› Булевард

Мис България отрече раздяла с национал

Нанси Карабойчева празнува рожден ден с гаджето и сръбска звезда Мис България 2013 Нанси Карабойчева отговори интелигентно на слуховете за раздяла с волейболния национал Добромир Димитров. В неделя вечер красавицата ...

Виж още

Пекин 2008

Всички медалисти от 15-ия ден на 29-те ЛОИ в Пекин 2008

23 август 2008 | 19:22
Всички медалисти от 15-ия ден на 29-те ЛОИ в Пекин 2008
Всички медалисти от предпоследния 15-и ден на 29-те летни Олимпийски игри в Пекин - общо 32 финала:

Фубол мъже:
 1. Аржентина   
 2. Нигерия      
 3. Бразилия
 * На финала Аржентина победи Нигерия с 1:0 (0:0)

 Хандбал жени:
 1. Норвегия
 2. Русия
 3. Република Корея
    * На финала Норвегия победи Русия с 34:27 (18:13)

 Бейзбол:
 1. Република Корея       
 2. Kуба                  
 3. САЩ
    * На финала Република Корея победи Куба с 3:2    

 Волейбол жени:
 1. Бразилия
 2. САЩ
 3. Китай
    * На финала Бразилия победи САЩ с 3:1 (25:15, 18:25, 25:13,
25:21)

 Хокей на трева мъже:
 1. Германия
 2. Испания
 3. Австралия
    * На финала Германия победи Испания с 1:0 (1:0)

Баскетбол жени:
 1. САЩ
 2. Австралия
 3. Русия
    * На финала САЩ победи Австралия с 92:65 (22:15,
25:15, 22:24, 23:11)


Колоездене:
    маунтинбайк кроскънтри жени:
 1. Забине Шпиц (Германия)        - 1:45:11 часа
 2. Maя Влошчовска (Полша)        - 1:45:52
 3. Ирина Калентиева (Русия)      - 1:46:28

    маунтинбайк кроскънтри мъже:
 1. Жюлиен Абсалон (Франция)      - 1:55.59 часа
 2. Жан-Кристоф Перо (Франция)    - 1:57:06
 3. Нино Шуртер (Швейцария)       - 1:57:52

Кану-каяк:
    500 метра едноместен каяк мъже:
 1. Keн Уолъс (Австралия)          - 1:37.252 минута
 2. Aдам ван Коверден (Канада)     - 1:37.630
 3. Tим Брабантс (Великобритания)  - 1:37.671

    500 метра едноместно кану мъже:
 1. Максим Опалев (Русия)            - 1:47.140 минути
 2. Давид Кал (Испания)              - 1.48.397
 3. Юрий Чебан (Украйна)             - 1.48.766

    500 метра едноместен каяк жени:
 1. Инна Осипенко-Радомска (Украйна)  - 1:50.673 минути
 2. Жозефа Идем (Италия)              - 1:50.677
 3. Катрин Вагнер-Аугустин (Германия) - 1:51.022

    500 метра двуместен каяк мъже:
 1. Саул Кравиото и Оскар Перес (Испания)       - 1:28.736
минути
 2. Роналд Рауе и Тим Вайскотер (Германия)      - 1:28.827
 3. Роман Петрушенко и Вадим Махньов (Беларус)  - 1:30.005

    500 метра двуместно кану мъже:
 1. Мън Гуанлян и Ян Вънцзюн (Китай)             - 1:41.025
минути
 2. Сергей Улегин и Александър Костоглод (Русия) - 1:41.282
 3. Кристиан Гиле и Томаш Виленцек (Германия)    - 1:41.964

    500 метра двуместен каяк жени:
 1. Каталин Ковач и Наташа Янич (Унгария)        - 1:41.308
минута
 2. Бета Миколайчик и Анета Конечна (Полша)      - 1:42.092
 3. Мари Делатр и Ан-Лор-Вияр (Франция)          - 1:42.128

  Синхронно плуване:
    ансамбъл:
 1. Русия (Анастасия Давидова, Анастасия Ермакова, Мария
Громова, Наталия Ищенко, Елвира Хасянова, Олга Кужела, Елена
Овчинникова и Светлана Ромашина)            - 99.500 точки
 2. Испания (Aлба Мария Кабейо, Ракел Корал, Андреа Фуентес,
Таис Енрикес, Лаура Лопес, Хема Менгуал, Ирина Родригес, Паола
Тирадос, Хисела Морон)            - 98.251
 3. Китай (Гу Бейбей, Цзян Тинтин, Цзян Вънвън, Лю У, Лю Си, Сун
 Цзитин, Ван На, Чжан Сяохуан, Хуан Сючен) - 97.334

 Скокове във вода:
    10-метрова купа мъже:
 1. Матю Мичъм, Австралия - 537.95 точки
 2. Лусин Чжоу, Китай     - 533.15
 3. Хлеб Галперин, Русия  - 525.80

 Художествена гимнастика:
    многобой жени:
 1. Евгения Канаева (Русия)
 2. Инна Жукова (Беларус)
 2. Анна Бесонова (Украйна)
 
Бокс:
    категория до 51 кг:
 1. Сомджит Джонджохор (Тайланд)
 2. Андрис Лафита Ернандес (Куба)
 3. Винченцо Пикарди (Италия)
  . Георги Балакшин (Русия)

    категория до 57 кг:
 1. Васил Ломаченко (Украйна)
 2. Кедафи Джелкир (Франция)
 3. Якуп Килич (Турция)
  . Шахин Имранов (Азербайджан)
    
    категория до 64 кг:
 1. Феликс Диас (Доминиканска република)
 2. Манус Бонюмнонг (Тайланд)
 3. Алексис Вастен (Франция)
  . Рониел Иглесиас Сотолонго (Куба)

    категория до 75 кг:
 1. Джеймс Дегал (Великобритания)
 2. Емилио Корея Байео (Куба)
 3. Вийендер Кумар (Индия)
  . Дарен Джон Сътерланд (Ирландия)

    категория до 91 кг:
 1. Рахим Чахкиев (Русия)
 2. Клементе Русо (Италия)
 3. Дионти Уйлдър (САЩ)
  . Осмай Акоста Дуарте (Куба)

  Таекуондо:
    категория над 67 кг жени:
 1. Мария дел Росарио Еспиноса (Мексико)
 2. Нина Солхейм (Норвегия)
 3. Сара Стивънсън (Великобритания)
  . Наталия Фалавиня (Бразилия)

    категория над 80 кг мъже:
 1. Донмин Чха (Република Корея)
 2. Александрос Николаидис (Гърция)
 3. Арман Чилманов (Казахстан)
  . Чика Ягази Чуквумери (Нигерия)

 Лека атлетика:
    скок на височина жени:
 1. Тиа Ейбо (Белгия)             - 205 см
 2. Бланка Влашич (Хърватия)      - 205
 3. Анна Чичерова (Русия)         - 203

    копие мъже:
 1. Андреас Торкилдсен (Норвегия) - 90.57 метра
 2. Айнарс Ковалс (Латвия)        - 86.64
 3. Теро Питкамеки (Финландия)    - 86.16
    
    800 метра мъже:
 1. Вилфред Бунгей (Кения)        - 1:44.65 минути
 2. Исмаил Ахмед Исмаил (Судан)   - 1:44.70
 3. Алфред Кирва Йего (Кения)     - 1:44.82

    5000 метра мъже:
 1. Кенениса Бекеле (Етиопия)     - 12:57.82 минути
 2. Eлиуд Кипчоге (Кения)         - 13:02.80
 3. Eдуин Черуйот Сой (Кения)     - 13:06.22

    1500 метра жени:
 1. Нанси Лагат (Кения)           - 4:00.23 минути
 2. Ирина Лишчинска (Украйна)     - 4:01.63
 3. Наталия Тобиас (Украйна)      - 4:01.78

   щафета 4 по 400 метра жени:
1. САЩ (Мери Уайнбърг, Алисън Феликс, Моник Хендерсън и Саня
Ричардс)                   - 3:18.54 минути
    2. Русия (Юлия Гушчина, Людмила Литвинова, Татяна Фирова и
Анастасия Капачинская) - 3:18,82
    3. Ямайка (Шерика Уилямс, Шерифа Лойд, Росмари Уайт и Новлин
 Уилямс)                  - 3:20.40

    щафета 4 по 400 метра мъже:
1. САЩ (Лашон Мерит, Анджело Тейлър, Дейвид Невил и Джереми
Уоринър)                  - 2:55.39 минути
    2. Бахама (Андрети Бейн, Майкъл Матьо, Андре Уилямс и Крис
Брун)                - 2:58.03
    3. Русия (Максим Дилдин, Владислав Фролов, Антон Кокорин и
Денис Алексиев) - 2:58.06

 Тенис на маса:
    единично мъже:
 1. Ма Лин (Китай)
 2. Ван Хао (Китай)
 3. Ван Лицин (Китай).
SPORTAL.BG
Спортни новини
Прочетена 1114

Коментирай



Няма коментари.


›› новини

›› новини

ПСВ и Ростов завъртяха две нули
06 декември 2016 | 23:59
Селтик отново взе точка от Сити (видео)
06 декември 2016 | 23:55
Байерн спря перфектната серия на Атлетико в ШЛ (видео)
Наполи триумфира в Група “В”
06 декември 2016 | 23:34
Вратарят на Лион до последно под въпрос за мача със Севиля
06 декември 2016 | 23:16
Строотман наказан за два мача
06 декември 2016 | 22:24
Рокади на ръководни постове в МОК
06 декември 2016 | 21:50
В Барса не обърнали внимание на Модрич преди 8 г.
Цонев и Вутов помогнаха на Лече да се върне на върха (видео)
06 декември 2016 | 21:50
България във втора урна в предквалификациите за Световното
06 декември 2016 | 21:22

›› Булевард

Никол блести със 110 000 кристали "Сваровски", Гришо не я изпуска (галерия)
06 декември 2016
След дълга пауза Григор Димитров и приятелката му Никол Шерцингер отново се появиха заедно в публичното пространство. ...
Голият знаменосец на Тонга иска да участва и на зимна олимпиада 06 декември 2016 | 16:59
Татуировките на Дейвид Бекъм оживяват (видео) 06 декември 2016 | 11:52
Въпрос на деня! Къде е истинската кобра? 06 декември 2016 | 10:31

›› Волейбол

В Полша: Радостин Стойчев – предател или герой?
06 декември 2016
Йоанна ВИРОЩЕК, Sportowefakty.wp.plКъм момента единственото национално приключение за Радостин Стойчев завърши със ...
Черно море завежда иск срещу шофьор 06 декември 2016 | 17:37
Русе и Пловдив в спор за СП по волейбол през 2018 година 06 декември 2016 | 17:54
Петима българи стартират в групите на Шампионската лига 06 декември 2016 | 18:07

›› Баскетбол

Берое с важен успех в Балканската лига
06 декември 2016
Берое записа изключително важен успех в Балканската лига. В шестата си среща от група "А" на турнира "зелено-белите" се ...
Веселинов прави всичко, Люцерн с пета победа 05 декември 2016 | 16:37
България във втора урна в предквалификациите за Световното 06 декември 2016 | 21:22
Костов даде урок на участник в ШЛ 05 декември 2016 | 16:43
							
						
Некадърност и безхаберие унищожават българския ... 04 септември 2008
На 24 август 2008 г завършиха 29-ите летни олимпийски игри, които се проведоха в китайската столица Пекин. Домакините се погрижиха условията да са на достойно ниво за най-голямото събитие в света на спорта. ...
Кирил Терзиев: Дано държавата почне да отделя ... 26 август 2008
Бронзовият медалист по борба в категория до 74 кг от олимпийските игри в Пекин 2008 Кирил Терзиев даде обширно интервю:- Очаквал ли си да спечелиш медал от най-големия форум в спорта - олимпийските игри?- Всеки ...

Левски | Литекс | "А" Група | "Б" Групи | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Класиране

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал