››   Анкета

Кой ще е следващият съперник на Кубрат Пулев:

›› Булевард

Мис България отрече раздяла с национал

Нанси Карабойчева празнува рожден ден с гаджето и сръбска звезда Мис България 2013 Нанси Карабойчева отговори интелигентно на слуховете за раздяла с волейболния национал Добромир Димитров. В неделя вечер красавицата ...

Виж още

Пекин 2008

Всички медалисти от деветия ден на Олимпиадата

17 август 2008 | 18:38
Всички медалисти от деветия ден на Олимпиадата
Медалисти от деветия ден на 29-те летни олимпийски игри в
Пекин - общо 37 финала:

плуване:
50 метра свободен стил жени:
1. Брита Щефен (Германия) - 24.06 секунди
2. Дара Торес (САЩ) - 24.07
3. Кейт Кембъл (Австралия)- 24.17

щафета 4 по 100 метра съчетано жени:
1. Емили Сийбом/Лейзъл Джоунс/Джесика Шипър/Лизбет Трикет
(Aвстралия) - 3:52.69 минути - световен рекорд
2. Натали Кофлин/Ребека Сони/Кристин Магнусон/Дара Торес (САЩ)
- 3:53.30
3. Цзин Чжао/Сун Е/Яфей Чжоу/Цзяин Пан (Китай) - 3:56.11

1500 метра свободен стил мъже:
1. Усама Мелули (Тунис) - 14:40.84 минути
2. Грант Хакет (Австралия) - 14:41.53
3. Райън Кохрейн (Канада) - 14:42.69

щафета 4 по 100 съчетано мъже:
1. Аарън Пиърсол/Брендън Хансен/Майкъл Фелпс/Джейсън Лезак
(САЩ) - 3:29.34 минути - световен рекорд
2. Хейдън Стокъл/Брентън Рикард/Андрю Лаутерщайн/Иймън Съливан
(Aвстралия) - 3:30.04
3. Юничи Мияшита/Косуке Китаджима/Такуро Фуджи/Хисайоши Сато
(Япония) - 3:31.18

скокове във вода:
3 метра трамплин жени:
1. Го Цзинцзин (Китай) - 415.35 точки
2. Юлия Пахалина (Русия) - 398.60
3. У Минся /Китай/ - 389.85

спортна стрелба:
50 метра пушка от три положения мъже:
1. Цзян Цю (Китай) - 1272.5 точки
2. Юрий Сухоруков (Украйна - 1272.4
3. Раймонд Дебевец (Словения) - 1271.7

ветроходство:
клас Инлин (жени):
1. Сара Ейтън/Сара Уеб/Пипа Уилсън (Великобритания) - 24
наказателни точки
2. Манди Мулдер/Анемике Бес/Мерел Витевеен (Холандия) - 33
3. София Бекатору/София Пападопулу/Вигиния Кравариоти (Гърция)
- 48

клас Фин (мъже):
1. Бен Ейнсли (Великобритания) - 23 наказателни точки
2. Зак Рейли (САЩ) - 45
3. Гийом Флоран (Франция) - 58

клас 49:
1. Йонас Варер/Мартин Киркетерп-Ибсен (Дания) - 61 наказателни
точки
2. Икер Мартинес де Лисардуй/Хавиер Мартинес (Испания) - 64
3. Ян Петер Пеколт/Ханес Пеколт (Германия) - 66

гребане:
двойка скул лека категория жени:
1. Kирстен ван дер Колк/Maрит ван Еупен (Холандия) - 6:54.74
минути
2. Сана Стен/Мина Ниемине (Финландия) - 6:56.03
3. Мелани Кок/Трейси Камерън (Канада) - 6:56.68

двойка скул лека категория мъже:
1. Зак Пърчайс/Марк Хънтър (Великобритания) - 6:10.99
минути
2. Димитриус Мугиус/Василиус Полимерус (Гърция) - 6:11.72
3. Мадс Расмусен/Расмус Квист (Дания) - 6:12.45

лека категория четворка без рулеви, мъже:
1. Томас Еберт/Мортен Йоргенсен/Кристиан Андерсен/Ескилд Ебесен
(Дания) - 5:47.76 минути
2. Лукаш Павловски/Бартоломей Павелчак/Милош Бернатайтиш/Павел
Ранда (Полша) - 5:49.39
3. Лейн Брамбъл, Джон Биър, Майк Люис, Лиъм Персънс (Канада) -
5:50.09

четворка скул жени:
1. Бин Тан/Цзъвей Цзин/Айхуа Си/Янян Чжан (Китай) - 6:16.06
минути
2. Ани Вернън/Деби Флууд/Франсис Хъфтън/Катерин Грейнгър
(Великобритания) - 6:17.37
3. Брита Опелт/Мануела Луце/Катрин Борон/Стефани Шилер
(Германия) - 6:19.56

четворка скул мъже:
1. Адам Корол, Марек Колбович, Михал Желински и Конрад
Василевски (Полша) - 5:41.33 минути
2. Росано Галтароса, Симоне Раинери, Лука Агаменони, Симоне
Вениер (Италия) - 5:43.57 минути
3. Жонатан Гьофик, Седрик Берес, Жулиен Бае, Пиер-Жан Пелтие
(Франция) - 5:44.34 минути

осморка с рулеви жени:
1. Ерин Кафаро, Линдзи Шууп, Анна Гуудейл, Ел Логан, Ан Къминс,
Сузан Франсия, Каролин Линд, Керин Дейвис, Мери Уипъл (САЩ) -
6:05.34 минути
2. Фемке Декер, Марлийз Смулдерс, Ненке Кингма, Ролин ван
Репелар, Анмарике ван Румпт, Хелен Тангер, Сара Зигелаар, Анемик
де Хаан, Естер Воркел (Холандия) - 6:07.22
3. Констанца Буркича, Виорика Сузану, Мария Шербан, Енико
Барабаш, Думитрица Мусат, Кристина Папуч, Джорджета Андрунаке,
Дойна Игнат, Елена Джорджеску (Румъния) - 6:07.25

осморка с рулеви мъже:
1. Кевин Лайт/Бен Рътлидж/Андрю Байрнс/Джейк Уетзъл/Малкълм
Хауърд/Доминик Сайтърл/Адам Крийк/Кайл Хамилтън/Брайън Прайс
(Канада) - 5:23.89 минути
2. Алекс Партридж/Том Сталард/Том Луси/Ричард Егингтън/Джош
Уест/Аластер Хеткоут/Мат Лангридж/Колим Смит/Ейсър Нетеркот
(Великобритания) - 5:25.11
3. Бо Хопман/Мат Шьонбрих/Майка Бойд/Уит Алън/Дейниъл Уалш/Стив
Копола/Джош Инман/Брайън Волпенхайн/Маркъс Макелъни (САЩ)
- 5:25.34

колоездене:
3 км преследване жени:
1. Ребека Ромеро (Великобритания) - 3:28.381 минути
2. Уенди Хувенагел (Великобритания) - 3:30.395
3. Леся Калитовска (Украйна) - 3:31.413

тенис:
мъже:
1. Рафаел Надал (Испания)
2. Фернандо Гонсалес (Чили)
3. Новак Джокович (Сърбия)

жени:
1. Елена Дементиева (Русия)
2. Динара Сафина (Русия)
3. Вера Звонарьова (Русия)

двойки жени:
1. Серина Уилямс и Винъс Уилямс (САЩ)
2. Анабел Медина Гаригес и Вирхиния Руано Паскуал (Испания)
3. Цзъ Ян и Цзе Чжън (Китай)

борба:
категория до 63 кг жени:
1. Каори Ичо (Япония)
2. Альона Карташова (Русия)
3. Елена Шалигина (Казахстан)
. Ранди Милър (САЩ)

категория до 72 кг жени:
1. Ван Цзяо (Китай)
2. СТАНКА ЗЛАТЕВА (България)
3. Киоко Хамагучи (Япония)
. Агнешка Вешчек (Полша)

лека атлетика:
маратон жени:
1. Константина Томеску (Румъния) - 2.26:44 часа
2. Катрин Ндереба (Кения) - 2.27:06
3. Чжоу Чунсю (Китай) - 2.27:07

чук мъже:
1. Примож Козмус (Словения) - 82.02 метра
2. Вадим Девятовски (Беларус) - 81.61
3. Иван Тихон (Беларус) - 81.51

3000 метра с препятствия жени:
1. Гулнара Самитова-Галкина (Русия) - 8:58.81 минути
2. Юнис Джепкорир (Кения) - 9:07.41
3. Екатерина Волкова - 9:07.64

100 метра жени:
1. Шели Ан Фрейзър (Ямайка) - 10.78 секунди
2. Шерън Симпсън - 10.98
. Керън Стюърт - 10.98

10000 метра мъже:
1. Кенениса Бекеле (Етиопия) - 27:01.17 минути
2. Силеши Сихине (Етипоия) - 27:02.77
3. Мика Кого (Кения) - 27:04.11

троен скок жени:
1. Франсоа Мбанго Етоне (Камерун) - 15.39 метра
2. Татяна Лебедева (Русия) - 15.32
3. Хрисопиги Девеци (Гърция) - 15.23

спортна гимнастика:
земя мъже:
1. Цзоу Кай (Китай) - 16.050 точки
2. Хервасио Дефер (Испания) - 15.775
3. Антон Голоцуцков (Русия) - 15.725

кон с гривни (мъже):
1. Сяо Цин (Китай) - 15.875 точки
2. Филип Уде (Хърватия) - 15.725
3. Луис Смит (Великобритания) - 15.725

прескок жени:
1. Хонг Ун Йонг (КНДР) - 15,650 точки
2. Оксана Чусовитина (Германия) - 15,575
3. Чън Вей (Китай) - 15,562

земя жени:
1. Сандра Избаша (Румъния) - 15.650 точки
2. Шон Джонсън (САЩ) - 15.500
3. Настя Люкин (САЩ) - 15.425

фехтовка:
отборно сабя мъже:
1. Франция (Никола Лопес, Жюлиен Пийе, Борис Сансон)
2. САЩ (Тим Морхауз, Джейсън Роджърс, Кийт Смарт, Джеймс
Уилямс)
3. Италия (Алдо Монтано, Диего Окиуци, Джанпиеро Пасторе,
Луиджи Тарантино)

бадминтон:
смесени двойки:
1. Лий Йон-дае и Лий Хио-джун (Република Корея)
2. Нова Видианто и Лилияна Натсир (Индонезия)
3. Хъ Ханбин и Юй Ян (Китай)

мъже:
крайно класиране мъже:
1. Лин Дан (Китай)
2. Чон Вей Лий (Малайзия)
3. Чън Цзин (Китай)

вдигане на тежести:
категория 94 кг мъже:
1. Иля Илин (Казахстан) - 406 кг двубой (180 кг в
изхвърлянето и 226 кг в изтласкването)
2. Шимон Колецки (Полша) - 403 кг (179 кг и 224 кг)
3. Хаджимурат Акаев (Русия) - 402 кг (185 кг и кг 217)

тенис на маса:
отборно жени:
1. Китай (Инин Чжан, Юе Гуо и Нан Ван)
2. Сингапур (Тянвей Фън, Цзе Вей Ли и Юе Гуо Ван)
3. Република Корея (Кюн Ах Ким, Йе Со Дан, Ми Юн Парк)

Още по темата
SPORTAL.BG
Спортни новини
Прочетена 1252

Коментирай



Няма коментари.


›› новини

Наказанията на трима служители на ИААФ бяха удължени
07 декември 2016 | 16:27
Стартовете от Лейк Луис пренасрочени за Италия и Норвегия
07 декември 2016 | 16:23
Меси и останалите от Аржентина били на 18 минути от трагедия
Дяков стана "Спортист на годината" в Разград
07 декември 2016 | 16:10
Косоко и Крум Стоянов остават под въпрос за мача с "шейховете"
07 декември 2016 | 16:10
Победителят от рали Дакар Тоби Прайс разказва за сблъсъка със смъртта
07 декември 2016 | 16:00
Дионтей Уайлдър: Молина може да победи Джошуа
07 декември 2016 | 15:58
Колко силен е Антъни Джошуа? Вижте последната му тренировка (видео)
Кристиано не е клиент на прокуратурата, контрира Marca
07 декември 2016 | 15:49
Локо Пд дари 3 фланелки за децата на загинали служители на МВР
07 декември 2016 | 15:39

›› Булевард

Никол блести със 110 000 кристали "Сваровски", Гришо не я изпуска (галерия)
06 декември 2016
След дълга пауза Григор Димитров и приятелката му Никол Шерцингер отново се появиха заедно в публичното пространство. ...
Порно актьор заби Славея Сиракова 07 декември 2016 | 12:53
Силиконки налазиха Тодор Батков-младши 07 декември 2016 | 12:51
Смях в залата: Русев съдра панталона по време на мач от НХЛ (снимка) 07 декември 2016 | 14:24

›› Волейбол

Цецо Соколов реализира 20 точки, но Берлин смаза Лубе в Шампионската лига
07 декември 2016
Цветан Соколов и съотборниците му в италианския Кучине Лубе (Чивитанова) стартираха със загуба в Шампионската лига, ...
Крайова заби звучен шамар на СКРА Белхатов в "българското дерби" в ШЛ (снимки) 07 декември 2016 | 11:28
Най-щастливият дядо 07 декември 2016 | 10:55
Анастази посочи Радо Стойчев за най-добър за Полша 07 декември 2016 | 13:56

›› Баскетбол

Разтърсваща изповед на Дечо Коешинов за битката с рака
07 декември 2016
Не знам как в България не са видели, че имам метастаза на крака, чуди се бившият баскетболен национал Бившият  ...
Веселинов прави всичко, Люцерн с пета победа 05 декември 2016 | 16:37
България във втора урна в предквалификациите за Световното 06 декември 2016 | 21:22
Костов даде урок на участник в ШЛ 05 декември 2016 | 16:43
							
						
Некадърност и безхаберие унищожават българския ... 04 септември 2008
На 24 август 2008 г завършиха 29-ите летни олимпийски игри, които се проведоха в китайската столица Пекин. Домакините се погрижиха условията да са на достойно ниво за най-голямото събитие в света на спорта. ...
Кирил Терзиев: Дано държавата почне да отделя ... 26 август 2008
Бронзовият медалист по борба в категория до 74 кг от олимпийските игри в Пекин 2008 Кирил Терзиев даде обширно интервю:- Очаквал ли си да спечелиш медал от най-големия форум в спорта - олимпийските игри?- Всеки ...

Левски | Литекс | "А" Група | "Б" Групи | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Класиране

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал