Първи успех за Локо (Мз) в елита, мъката на Славия продължава

Отборът на Локомотив (Мездра) постигна първата си победа в родния футболен елит, след като днес отборът на Георги Бачев надделя с 1:0 над своя опонент от София - Славия. В началото на двубоя феновете на "белия" клуб издигнаха плакат към шефа на клуба Венци Стефанов: "95 години Славия, 12 години срам. Венци, докога?".

През целия мач домакините действаха по-активно и заслужено се поздравиха с трите точки накрая. Първият опасен шут към вратата на Данчо Господинов отправи Марков в 10-ата минута, но топката профуча покрай вратата. Следващият  по-сериозен шанс за железничарите се откри в 34-ата минута, когато прехвърлящ удар с глава на Руи Мигел бе избит с мъка от Господинов в корнер. В последните секунди на полувремето десният бек на белите Богомил Дяков изчисти в последния момент опасно центриране на локомотивци от дясно.

След почивката клубът от Мездра отново бе по-активен и така се стигна до 52-ата минута, когато многоходова акция на Локомотив бе завършена с точен удар от близо на Руи Мигел, който с мощен шут опъна мрежата зад вратаря на Славия.

В 86-ата минута славистите достигнаха до най-чистото си положение, но ударът с глава на Тодор Колев бе уловен от стража Радостин Станев.

Така тимът от Мездра спечели първите си три точки в А група, докато слабата игра на състава на Стевица Кузмановски продължава от началото на сезона.

ЛОКОМОТИВ (МЗ) - СЛАВИЯ 1:0

1:0 Руи Мигел (52)