Провал за Мъри в Пекин, Джокович продължава

Най-добрият британски тенисист Анди Мъри се прости с голямата си мечта за олимпийско злато в Пекин, след като допусна поражение още в първия кръг. Шотландецът загуби изненадващо с 6:7 (5), 4:6 от Йен-Сун Лу (Тайван) за 130 минути.

Поставеният под номер 6 в схемата шотландец поведе с 5:2 гейма в първия сет, но бързо допусна обрат и така 77-ият в света сензационно излезе напред в резултата. Мъри, който спечели първия си "Мастърс" трофей в Синсинати по-рано този месец, не приличаше на себе си и след намесата на съдията на стола и системата Hawk-eye предаде частта.

При 4:4 гейма във втория сет Мъри можеше да пробие сервиса на съперника си, но не се възползва от шанса си. Отговорът на представителя на Тайван не закъсня и той записа пробив в собствената си сметка, което му донесе и успеха в мача. Анди Мъри отпадна от тенис надпреварата на сингъл, но ще участва на двойки заедно с брат си Джейми.

Междувременно световният номер 3 Новак Джокович започна убедително изявите си в китайската столица. Той отстрани безпроблемно американеца Роби Джинепри с  6:4, 6:4 за малко повече от 70 минути.

Олимпийският шампион от миналата Олимпиада в Атина Николас Масу (Чили) надделя над Стив Дарси (Белгия) с 6:4, 7:5, а Янко Типсаревич отстрани 5-ия в схемата испанец Давид Ферер със 7:6 (8), 6:2.