Провал за Вуцов на старта - Левски се сгромоляса в Сандански

Футболистите на Вихрен сътвориха истинска сензация, след като още в първия кръг спряха основния фаворит за титлата на България - Левски и го победиха с 1:0 в Сандански. Единственото попадение в двубоя отбеляза резервата Моке в 77-та минута. Той реализира дузпа, сътворена от Живко Миланов срещу откъсналия се Шукардиня. Сините също пропиляха 11-метров наказателен удар чрез Гонзо, чиито шут от бялата точка бе спасен от стража на Вихрен Лучини.

Срещата започна доста мудно като през първите 45 минути головите положения се брояха на пръсти. За сметка на това пък в 23-та минута, след грешка на синята отбрана, футболист на домакините стреля, топката срещна ръката на Минев, но реферът Цветан Георгиев не даде дузпа. Това бе повод за масово меле и караници между съдията и санданчани, което доведе до червен картон за треньора на Вихрен Филип Филипов.
Единственото що годе някакво положение за Левски през първото полувреме бе създадено от десния бек Живко Миланов, който в 30-та минута опита удар с глава, но топката профуча покрай вратата.

През второто полувреме Левски и Вихрен се активизираха, което се хареса на около 4000 публика и положенията пред вратите не закъсняха. В 54-та минута Вихрен получи правото да изпълни фаул. Шукардиня стреля, младият страж на Левски Цветан Димитров не успя да улови топката, тя достигна до играч на Вихрен, който като по чудо не откри резултата. Четири минути по-късно това можеха да сторят сините. Отлична атака между резервите Николай Димитров и Кръстовчев завърши с пас към Тасевски. Македонецът бе съборен от стража на домакините и съвсем правилно реферът Цветан Георгиев отсъди дузпа, която Гонзо пропиля.

Пропускът не отчая Левски и футболистите в синьо натиснаха Вихрен, но се оголиха опасно в отбрана, което им костваше загубата. Първо, в 65-та минута нов удинален пропуск на санданчани чрез Георгиев спаси Левски от попадение в собствената им врата, но то падна малко по-късно.

В 76-та минута Шукардиня успя да се откъсне от отбраната на гостите, което принуди Живко Миланов да го фаулира в наказателното поле. Съдията моментално отсъди дузпа, която бе реализирана от Моке. До края на срещата Левски можеше и да изравни чрез Георги Христов, но като цяло сините бяха изключително дезориентирани и хаотични през всичките 90 минути и напълно заслужиха малко очакваното поражение.

В срещата се видяха доста пробойни, най-вече в халфовата линия на Левски, като този път дори Гонзо не помогна на тима, въпреки че игра повече от 45 минути в полузащитата.

ВИХРЕН - ЛЕВСКИ 1:0 (0:0)