Италия вкара 4 преди Олимпиадата

Олимпийският отбор на Италия победи с 4:0 втородивизионен китайски тим Хонденг в последната си контрола преди игрите в Пекин. На стадион "Нордийстърн Юнивиърсити" в Куинхагао, където "адзурите" са на лагер. Играчите на Пиерлуиджи Казираги надиграха тотално своя противник. Два гола реализира Кришито, а Джовинко и Акуафреска добавиха по още едно попадение. Младата звезда на Виляреал Джузепе Роси пък пропусна дузпа през втората част. Талантът на Ювентус Джовинко откри в 25-ата минута, след което бранителят на Джено Кришито удвои в края на първата част. Капитанът Томазо Роки пропусна добри възможности, но не успя да се разпише и бе заменен от Роберт Акуафреска на почивката. Именно голмайсторът на Каляри направи резултата класически. Минути преди края защитникът Кришито вкара втория си го в мача и оформи крайното 4:0.

Единствено Де Силвестри не се появи в игра от италианците, след като все още има проблеми в гърба. За дебюта на Олимпиадата срещу Хондурас на 7-и август обаче ще бъде на линия.

ИТАЛИЯ - ХОНДЕНГ 4:0
1:0 Джовинко (25)
2:0 Кришито (42)
3:0 Акуафреска (50)
4:0 Кишито (84)

ИТАЛИЯ (4-3-2-1): Вивиано (46-Консигли); Мота, Кришито, Бокети, Де Чиглие (46- Кода); Ночерино (46- Досена), Маркисио (46-Чигарини), Монтоливо; Роси, Джовинко (46.Абате); Роки (46-Акуафреска)