Труден уикенд за Владо Арабаджиев на "Брандс Хеч"

Тежък инцидент и отпадане в първото състезание, и 14-та позиция във второто състезание, белязаха уикенда на Владимир Арабаджиев на пистата "Брандс Хеч", домакин на 9 и 10 кръг от сериите Интернешънъл Формула Мастер. Българската надежда за пробив във Формула 1 остана без точки в британската Гран при, като за момента заема шесто място във временното класиране. Владо изостава с 39 точки от лидера Крис ван дер Дрифт.

В първия старт на "Брандс Хеч", който се проведе в събота, Арабаджиев потегли от 15-та позиция. Владо стартира уверено и се добра до 13-та позиция в началната фаза от състезанието. При борбата си с Мишел Амермюлер обаче в четвъртата обиколка бе изненадващо изхвърлен от състезанието от италианеца Лука Персиани. Във втория завой на трасето Персиани буквално се вряза в Арабаджиев и го извади от надпреварата. Вкрайна сметка победата отиде при Ван дер Дрифт, който продължи да увеличава преднината си в челото на класирането.

Във второто състезание, което се проведе в неделя, българският пилот остана на 14-та позиция на близо 45 секунди изоставане от победителя Мишел Амермюлер, който преодоля конкуренцията и завърши със солиден аванс пред преследвачите си. Българинът остана далеч извън зоната на точките и в този кръг и на практика не успя да прогресира в класирането след този етап от шампионата на Формула Мастър.

Следващото състезание ще се проведе на 30 и 31 август на пистата Ошерслебен в Германия. В същия уикенд на надпреварата ще вземе участие и друг българин - Георги Танев с българския екип на Петрол GT Рейсинг ще се присъедини към надпреварите в Световния пистов шампионат за туристически автомобили (WTCC)! Напомняме ви, че състезанията от Формула Мастър са подгряващи серии в уикендите на европейските кръгове от WTCC.