Новият ЦСКА възкръсна - размаза Камбуур в Холандия

След като изигра изключително слабо първо полувреме срещу 17-я в холандската "Б" група Камбур, ЦСКА излезе като прероден през втората част и буквално размаза своя съперник с 4:1. Над всички в тази контрола бе Удоджи, който се разписа на два пъти, а по едно попадение добавиха Евгени Йорданов и мароканецът с френски паспорт Зерара. Червените можеха да победят и с далеч по-убедителен резултат, но стражът на холандците Влаг на два пъти спаси удари на Златинов, а на няколко пъти топката минаваше над напречната греда.

Както вече споменахме, през първите 45 минути играта от страна и на двата тима бе доста мудна и изобилстваща с грешни отигравания. По-класният армейски тим владееше инициативата, но головите положения бяха истинска рядкост. Все пак червените имаха възможност да открият резултата, но в 45-та минута брилянтен шут на Неи бе с мъка спасен от Влаг.

След почивката наставникът на ЦСКА Димитър Пенев направи няколко смени, които дадоха незабавен резултат. 15 секунди след подновяване на играта, юношата на тима Сашо Тонев осъществи брилянтен пробив, центрира към Евгени Йорданов и влезлият на мястото на контузения Маркиньос нападател разстреля холандския страж с глава. Попадението даде криле на младите армейци, които започнаха да играят все по-уверено. Така се стигна до 68-та минута, когато пробив на Йорданов завърши с центриране към Удоджи, който с глава покачи на 2:0. Две минути по-късно армейците отбелязаха и най-красивото попадение в двубоя. То бе дело на Зерара, който след пас на Удоджи, с удар от 20 метра заби топката в горния ляв ъгъл на холандския вратар.
В 75-та минута пък се изяви друг юноша на червените. Тогава влезлият като резерва Мартин Тошев изведе отлично след двойно подаване Удоджи и нигериецът направи катастрофалното за Камбуур 4:0. Все пак слисаните холандци успяха да отбележат един гол, който падна в 77-минута, дело на резервата Касао.

ЦСКА - КАМБУУР 4:1