Черно море разпиля десет андорци с 4 гола за пет минути в края

Черно море успя изключително трудно да победи Санта Хулия в първия предварителен кръг в турнира за Купата на УЕФА. Българите стигнаха до успех с 4:0, но головете паднаха в последните минути на мача, а гостите играеха цяло второ полувреме с човек по-малко. Точни за българите бяха Александър Александров - Алекс в 85-ата и 90-ата минута, Мирослав Манолов в 87-ата минута и Бачев в 93-ата минута.

Мачът започна с лек натиск на Черно море, но гостите изненадващо първи организираха опасна контраатака и Пепе се озова очи в очи с Илчев, но не успя да го преодолее. В следващите минути играта се успокои и се развиваше предимно в центъра на терена. Гостите от Андора бяха добре подредени в защита и не оставяха много празни пространства. В същото време те чакаха всеки шанс на контраатака и на няколко пъти можеха да изненадат "моряците". Черно море не показа най-доброто от себе си, но все пак имаше няколко възможности, но Манолов не бе съсредоточен в наказателното поле. Най-доброто положение за домакините дойде в 38-ата минута, когато Дани Георгиев намери прекрасно Георги Илиев, който с ножичен удар не успя да порази вратата. Четири минути по-късно пък Фонтан буквално си изпроси червен картон за удар без топка.

Мъките на Черно море продължиха и през втората част. "Зелено-белите" организираха мощена натиск, но отново без успех. Първо след един корнер топката за малко да премине голлинията, но в последния момент защитник се намеси. По-късно Андонов пробва удар с глава, но вратаря Тремонти бе на мястото си. Юруков пък опита да изненада противника с далечен изстрел, но и той без успех.

В заключителните минути на срещата обаче Александър Александров - Алекс се развихри и за пореден път демонстрира невероятните си качества. Първо той откри резултата в 85-ата минута след като излезе очи в очи с Тремонти. Само три минути по-късно Манолов след разбъркване в полето на Санта Хулия успя да удвои. Отново Алекс с чудесен удар от малък удар оформи класическото 3:0, а в даденото от съдията продължение Бачев получи прехвърлящ пас от Александров и с мощен шут сложи точка на спора за 4:0.

ЧЕРНО МОРЕ:

Илчев, Домакинов (Дяков 76), Рикардо (Андонов), Бачев, Александров, Илиев, Петков, Георгиев (Стоянов 59), Юруков, Алекс, Манолов