Владимир Арабаджиев ще се срещне с медиите в петък в Гранд-хотел "София"

Първият български пилот във Formula Master Владимир Арабаджиев организира среща с медиите на 18 юли, петък, от 10:45 ч в зала "София", 2 етаж, Гранд-хотел "София", ул."Ген. Гурко" 1.

На 13 юли в Ещорил, Португалия, най-добрият български пилот спечели първата си победа в International Formula Master. За първи път българин се изкачи най-високото стъпало на подиума в международно състезание от такъв ранг.

Владимир Арабаджиев ще сподели личните си впечатления от състезанието, условията и класирането, както и какво чувства един пилот, озовал се само на крачка от голямата си мечта - Формула 1. След срещата Владимир Арабаджиев заминава за следващото състезание от International Formula Master в Донингтън, Великобритания.

След победата в Ещорил Владимир Арабаджиев излезе на шеста позиция в най-престижния шампионат за подготовка на млади пилоти за Формула 1. Пловдивчанинът се състезава и във Formula Master Италия, където е начело в шампионата с три победи от 4 старта. До състезанието в Ещорил най-доброто класиране на Владимир Арабаджиев в International Formula Master беше третото място във френския град По. Владимир Арабаджиев е син на най-големия български хотелиер Ветко Арабаджиев, председател на Съюза на инвеститорите в туризма.