Гонзо и Георги Христов носят класика на Левски

Георги Иванов - Гонзо и Георги Христов измиха срама на Левски от равенството 2:2 в миналата контрола срещу Калиакра, след като с техни голове "сините" се наложиха с 3:0 в мача срещу Спортист (Своге). През първата част завърналият се в състава на "сините" Георги Иванов - Гонзо изведе отбора си напред след едва 7 минути игра. Попадението дойде след центриране на Лъчезар Балтанов отдясно, което Гонзо засече с глава за третия си гол в три поредни мача. 2:0 направи в 79-ата минута влезлият като резерва Георги Христов, след като Жоазиньо центрира отляво, бранител отклони топката към нападателя и той от 10 метра с левия крак Георги Христов прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Спортист. Така голмайсторът на "А" вкара втория си гол за Левски след попадението срещу Спартак (Плевен) в първата контрола от предсезонната подготовка преди седем дни. Класическият резултат беше оформен в последната минута на мача, когато Мирослав Иванов се разписа от дузпа. Той преодоля двама защитници на Спортист и беше съборен в наказателното поле, след което сам реализира отсеъдената дузпа в долния десен ъгъл.

Преди почивката Левски изигра най-доброто си полувреме от трите си контроли досега. За първи път от началото на подготовката направи впечатление, че "сините" бяха много добре построени тактически на терена. В първите 20-25 минути играчите на Вуцов играха много силно и изпуснаха една дузина голове след чудесни включвания на Минев и Балтанов по крилата. Вратарят на Спортист Симеонов спаси силни удари на Минев, Гонзо, Зе Соареш, Зизов и Тиберканин, който се представи на много високо ниво. Той беше близо до гол в 6-ата минута, но нацели гредата. В 40-ата минута пък отново Тиберканин обра овациите на близо 1500 зрители, след като отне една топка в центъра на терена, преодоля трима защитници на Спортист, но силният му удар беше париран от стража Симеонов. През първата част пък гостите не можаха да застрашат нито един път сериозно вратата на Левски.

През второто полувреме отборът намали чувствително оборотите след влизането в игра на напълно нова единадесеторка, въпреки че продължаваше да има изцяло инициативата. "Сините" пропуснаха няколко удобни положения, като с два пропуска в началото на втората част се отличи Георги Христов. Възпитаниците на Велислав Вуцов обаче не играеха със същата скорост по крилата, както през първата част. В 85-ата минута на мача уникален пропуск направи Мариян Огнянов, който оставен сам на празна врата, изпусна от метър и половина след удар с глава. Едва в края дойдоха и головете, след като играчите на Спортист вече бяха много изморени физически. Личеше старанието на "сините", които видимо са изморени от тренировките в последно време. Много добри впечатления през второто полувреме оставиха Лусио Вагнер и Жоазиньо, които създадоха почти всички положения през второто полувреме с хубавите си центрирания и включвания в атака, Мирослав Иванов и Георги Сърмов пък стреляха опасно няколко пъти.

Участие в мача не взеха Жеан Карлош, Митрев, Тасевски, Кръстовчев и Бензукан. Утре тимът заминава за Линдебрун за втората част от подготовката си.

ЛЕВСКИ - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 3:0
1:0 Георги Иванов - Гонзо (7)
2:0 Георги Христов (79)
3:0 Мирослав Иванов (90 - дузпа)

ЛЕВСКИ: Петков, Минев, Бистрон, Димов, Тиберканин, Зизов, Гаджев, Балтанов, Г. Иванов, Зе Соареш, Н. Димитров; (след почивката влизат: Цв. Димитров, Генев, Миланов, Рабех, Вагнер, Сърмов, Жоазиньо, М. Иванов, Яшар, Христов, Огнянов)

СПОРТИСТ (СВОГЕ): Симеонов, Маджиров, Тодоров, Цветков, Младенов, Василев, Димитров, Стефанов, Драмов, Петров, Антонов; (след почивката влизат: Руйчев, Станкев, Ангелов, Валентинов, Малинов)

СЪДИЯ: Антон Генов