Григор Димитров загуби от Андреев в дебюта си на турнир на АТP

17-годишният български тенисист Григор Димитров загуби с 1:6, 3:6 от руснака Игор Андреев, 34-и в света, в дебюта си на турнир на Асоциацията на професионалните тенисисти (ATP). Григор отпадна в първия кръг на турнира на трева в Хертогенбош, Холандия. Българинът участва в състезанието с награден фонд 370 000 евро с "уайлд кард", като започна директно от основната схема. Въпреки отпадането си на старта той напуска турнира с 3470 евро от наградния фонд, но не печели точки за световната ранглиста.

Първият мач на Димитров на толкова високо ниво продължи 50 минути, като липсата на опит оказа влияние. Той допусна ранен пробив и след това 24-годишният руснак влезе в серия, като направи още 2 пробива и загуби само един гейм в първия сет. През втората част Григор оказа доста по-сериозна съпротива. Той имаше възможност за пробив още в първия гейм, но не успя да се възползва. Българинът допусна пробив за 1:3 и това реши втория сет. Той се бори докрай като взе следващите си сервис геймове, а в края на мача стигна до нови два брейк пойнта, но Андреев ги спаси и завърши мача.

Преди няколко седмици Григор, който вече е 744-и в световната ранглиста, спечели първата си титла на сингъл при мъжете в Испания, а тази седмица участва на Откритото първенство на България, където отпадна в първия кръг.

Андреев има 3 титли в кариерата си и всичките са спечели през 2005 г. През този сезон той отпадна във втория кръг на "Ролан Гарос" и в третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Най-сериозните му постижения през тази година са достигането до четвъртфиналите на турнирите от сериите Мастърс в Маями и в Монте Карло.