Уникалният Надал унищожи Джокович в Париж

Трикратният шампион от Откритото първенство на Франция Рафаел Надал се класира за четвъртия си пореден финал на "Ролан Гарос", след като по безапелационен начин отстрани 3-ия в основната схема Новак Джокович с 6:4, 6:2, 7:6 (3).

Въпреки предварителните очаквания за оспорван двубой между 2-ия и 3-ия в света, това не се случи. От самото начало до края на мача 22-годишният испанец диктуваше темпото на игра. В първите два гейма полуфиналистите играха предпазливо, а шамионът от Откритото първенство на Австралия изпитваше видими трудности при сервиса си. Логично това доведе до пробив за Надал в 3-ия гейм, което се оказа напълно достатъчно за спечелването на сета.

Втората част на централния корт "Филип Шатрие" се разви още по-отчайващо за 21-годишния  сърбин и след два пробива в 1-ия и 5-ия гейм, резултатът стана 2:0 сета. Играта на Джокович ставаше все по-неубедителна, а Рафа връщаше всяка топка в половината на съперника. Това допълнително изнерви носителя на трофея от Индиън Уелс и той на няколко пъти не стърпя импулсивния си характер, което доведе доофициално предупреждение от съдията.

Уникалната бързина и точност на Краля на клея се проявиха и в третия сет, който отново започна с пробив за испанеца. Джокович не успя да вземе подаването си и в третия гейм и Надал поведе с безмилостното 3:0. Все пак сърбинът успя да върне един от пробивите, а след драматичен 10-и гейм дори се добра до изравняване на резултата - 5:5. Именно това бе и своеобразен повратен момент в сблъсъка. Джокович придоби самоувереност и поведе с 6:5 след изключителен гейм на 0, но в крайна сметка Надал бе безмилостен в тайбрека - 7:3 точки. След 2 часа и 49 минути игра пред погледа на легендарния Бьорн Борг, Рафаел Надал записа 27-ата си поредна победа на "Ролан Гарос" и се класира за финала без загубен сет. Негов съперник в битката за титлата ще бъде победителят от другия 1/2-финален двубой между френската сензация Гаел Монфис и световния номер 1 Роджър Федерер.

"В третия сет загубих концентрация и затова се стигна до този тайбрек, каза Рафа непосредствено след победата. - Сега мисля единствено за финала в неделя и се надявам там да се изправя срещу Федерер, само това искам", категоричен бе световният номер 2.