Италия на крачка от олимпийска виза, Златанов резерва срещу Алжир

Волейболистите от националния отбор на Италия записаха четвърта поредна победа на олимпийския квалификационен турнир в Токио. “Скуадра адзура” победи без проблеми Алжир с 3:0 (25:15, 25:21, 25:20) за точно 1 час игра в четвъртия си мач на турнира и така е само на крачка от спечелване на виза за участие на олимпийските игри в Пекин 2008.

До края на турнира в Токио Италия има още 3 мача, като в първите два ще срещне аутсайдерите Иран и Тайланд, а в последния кръг излиза срещу Аржентина. Две победи в тези 3 мача ще подпечатат първото място на ”Скуадра адзура” на турнира, а с това и олимпийската виза за Пекин 2008.

Треньорът Андреа Анастази даде почивка на основните си играчи, сред които е и българинът с италиански паспорт Христо Златанов, и както във втория мач срещу Република Корея пусна резервите си. Те също се представиха отлично и се справиха с алжирците без затруднения. Най-резултатен за Италия бе Мауро Гавото с 16 точки, а за Алжир Мохамед Чики завърши с 11 точки.

Това беше четвърта поредна победа за Италия на турнира и тя продължава да води еднолично във временното класиране. Алжир вече е с актив от 2 победи и 2 загуби и заема 4-то място в класирането. Утре е почивен ден на турнира, а в петък Италия играе с Иран, а Алжир среща Република Корея.

ИТАЛИЯ – АЛЖИР 3:0 (25:15, 25:21, 25:20)