Супершоу: ЦСКА 31 се добра до 6:6 срещу Дрийм Тийм-а

31-кратните шампиони на България ЦСКА се добраха до равенство 6:6 срещу отбора на Звездите на "армейците" в шоу мача по случай 60-годишнината на най-титулувания български клуб. Пред 3 000 зрители на стадион "Българска армия" двата отбора изнесоха истински спектакъл за публиката, като двубоят напомняше много на приятелските мачове с благотворителна цел, които се изнасят в Европа. Феновете видяха цели 12 гола, като най-големите звезди на българския футбол в момента Мартин Петров и Димитър Бербатов се разписаха общо шест гола с екипите и на двата отбора.

Шампионският тим на ЦСКА от този сезон започна вихрено мача и още до 7-ата минута поведе с класическото 3:0. Данчо Тодоров, Велизар и перлата Неи разбиха Стоян Йорданов с красиви изпълнения и дадоха солидната преднина на "червените". Звездите обаче не се предадоха и само пет минути след гола на Неи за 3:0, Мартин Петров намали с мощно воле. Преди това носителят на Златната топка Ицо Стоичков пропусна от прекрасна позиция, а пред другата врата Иво Петров пусна аванта на треньора си Стоян Йорданов и не му вкара от дузпа. След това пък изпълнителният директор на "армейците" скъса мрежата на Иво Петров с мощно воле за 3:2. В края на полувремето пък Марто Петров иззе функциите на страничния рефер и отсъди дузпа в полза на Дрийм тийма. Димитър Бербатов бе точен от 11-те метра и така полувремето завърши при равенство 3:3. След попадението си Бербатов нанесе удари на нахлулия на терена да го интервюира репортер на Канал 1.

След почивката Бербо и Марто Петров обърнаха нещата в полза на Дрийм тийма, като с две попадения на капитана на българския национален отбор и още един гол на Вальо Станчев, символичните гости направиха резултата на практика необратим - 3:6. Наложи се първо Анатоли Нанков, а после и звездите Петров и Бербатов да обличат червената фланелка, за да се стигне до крайното 6:6. Последното попадение пък дойде, след като всички на терена, включитело и реферът Антон Генов, облякоха червен екип и атакуваха вратата на Беконо сред виковете на феновете "Напред червените".

ЦСКА 31 - ДРИЙМ ТИЙМ 6:6 (3:3)