100 години ски спорт в България

В Пловдив продължава турнира по бийчволей от веригата на М-Tel Beach Masters

Втори ден на пл. "Централен" в Пловдив продължава първият турнир по плажен волейбол от веригата на М-Tel Beach Masters. Веднага след откриването на 23 май бяха изиграни 20 мача, а специален гост бе европейската шампионка от София през 1980 г. Ана Узунова.

В основната схема на състезанието участие ще вземат най-добрите 12 мъжки и 12 женски български двойки. След квалификация, проведена ден преди началото на турнирите, отпаднаха пет от пловдивските двойки.

Утре, 25 май (неделя) от 17.00 часа ще бъде даден старта на финалите на турнира в Пловдив. Ще присъстват президентът на организационния комитет на M-Tel Beach Masters и изпълнителен директор на М-Тел Йозеф Винатцер, кметът на Пловдив Славчо Атанасов, спортният директор на турнира Тошо Стоянов и президентът на "Хенкел България" Дарина Стоянова. Час по-късно се очаква да се проведе и церемонията по награждането на победителите.

Наградният фонд за турнира в Пловдив е 22 000 лева, като победителите ще получат 4000 лева, на второ място 2100 лв, третите - 1500 лв. и 1000 лева за четвърто място. Парични премии ще получат и всички двойки класирали се до 9-то място.

"M-Tel Beach Masters 2008" включва 5 турнира по плажен волейбол на територията на България. Домакини на турнирите ще бъдат още Слънчев бряг, Варна, Созопол, финалът на веригата ще се състои от 5 до 7 септември в София.

Най-добрите от всички турнири ще си разделят общо 120 000 лева  премия.

ФОТОГАЛЕРИЯ от първите два дни на турнира в Пловдив може да видите ТУК!!!