Пиронкова не издържа срещу Радванска

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова загуби 1/2-финалния мач на турнира в Истанбул с награден фонд от 200 000 долара срещу поставената под номер 2 в схемата Агниешка Радванска с 6:7 (1), 6:3, 1:6. Това бе поредният дълъг и много оспорван мач за 20-годишната пловдивчанка, която отпадна от надпреварата след 2 часа и 17 минути игра.

Първият сет се движеше равностойно, като полякинята и първата ни ракета си размениха по два пробива. Все пак частта бе решена в тайбрек, а Пиронкова не успя да окаже необходимата съпротива на атакуващата си съперничка. Ситуацията на корта обаче коренно се промени във втория сет, в който 47-ата в света българка поведе с ранен пробив на нула. При 3:1 гейма Цвети отново демонстрира класа и увеличи аванса си на 4:1. Решителният пробив в частта дойде при 5:3 и така балансът в сетовете бе възстановен.

За съжаление третата част не се разви по най-добрия начин за българската представителка, която бе 8-а в схемата, и тя допусна два бързи пробива. За броени минути резултатът стана 5:0 в полза на Радванска. Четвъртфиналистката от Рим успя да запише един гейм в сметката си, но още при първата възможност 19-годишната й съперничка сложи точката на спора.

След днешния мач Пиронкова остави в статистиката 6 загуби и 1 победа срещу 15-ата в света полякиня. За достигането си до 1/2-финала тя ще прибави в сметката си 8840 долара от наградния фонд, както и 65 точки за световната ранглиста.