Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лейкърс среща Спърс във финала на Запад

Отборът на Сан Антонио Спърс измъкна победа като гост над Ню Орлиънс Хорнетс в решителния мач номер 7 от полуфиналната серия от плейофите на Западната конференция. След като и двата тима спечелиха по три победи у дома, класиралите се под номер 2 в редовния сезон получиха правото да играят последния двубой в собствената си зала “New Orleans Arena”, където късно снощи загубиха с 91:82. По този начин възпитаниците на Грег Попович ще се изправят срещу Коби Брайънт и компания още утре във първия мач от финалите на Запад, който ще се проведе в “Staples Center”, в Лос Анджелис, Калифорния.

Ману Джинобили бе най-резултатен в двубоя с 26 точки, 5 борби и 5 борби, Тим Дънкън записа поредния си “дабъл-дабъл” от 16 точки и 14 борби, а Тони Паркър добави 17 точки и 5 асистенции. Дейвид Уест се отличи за домакините с 20 точки и 9 борби, Крис Пол наниза 18 точки, овладя 8 борби и направи 14 асистенции, Джанеро Парго също реализира 18 точки, а Тайсън Чандлър завърши с 13 точки и 15 борби.

Срещата започна сравнително равностойно, като 3 минути преди края на първата част гостите водеха с 21:16, но след два коша на Дейвид Уест, Хорнетс намалиха до 23:20. Малко преди почивката отново всичко бе равностойно, като Спърс имаха минимална преднина от 36:35, но след  три тройки и една точна стрелба от средно разстояние дело на Джинобили, в оставащите 3:43 минути, гостите поведоха с 51:42.

Третата част бе катастрофална за баскетболистите на Ню Орлиънс, чиито стрелби така и не намираха целта и съвсем логично изоставането им нарастна до 15 точки. В заключителните 12 минути обаче, резервата на домакините Парго наниза 14 от своите 18 точки и след негова тройка 1:35 минути преди края, Сан Антонио водеше само с 83:80. До финалната сирена обаче, Ману Джинобили бе точен на шест пъти от фауллинията и Тони Паркър реализира стрелба от разстояние, докато баскетболистите на Хорнетс успяха да отбележат едва един кош и загубиха с 82:91.