Гол шедьовър прати Фиорентина в Шампионската лига

С гол шедьовър на Освалдо отборът на Фиорентина постигна безценна победа с 1:0 над Торино в последния кръг на сезона в Серия "А", с което съставът от града на Данте си спечели място в Шампионската лига за сметка на Милан.

Отборите на Джани Де Биази и Чезаре Прандели показаха добър футбол преди почивката, но така и не успяха да си отбележат гол. Най-чистото положение за гостите от Флоренция се откри пред централния бранител Алесандро Гамберини, който стреля опасно с глава, но Матео Серени с една ръка изби топката от долния си ъгъл.

В последните минути на първата част Роберто Стелоне от "биковете" изскочи сам на скорост срещу Фрей от дясно, но ударът на 30-годишния нападател бе спасен с вещина от национала на Франция.

След почивката съставът на домакините започна много силно и Диана успя да намери път към мрежата на "виолетовите", но реферите отмениха попадението заради засада. Натискът на домакините не доведе до гол, а голът падна в 76-ата минута, когато Павло Даниел Освалдо със задна ножица прати топката в левия ъгъл на вратата и донесе тъй важния гол за Фиорентина. Веднага след това наставникът на гостите извади своя голмайстор и пусна в игра бранителя Потенца. До края Торо така и не успя да достигне до гол и трите точки, които са с цената на място в квалификациите в Шампионската лига, отидоха при тима на Прандели.

ТОРИНО - ФИОРЕНТИНА 0:1
0:1 Освалдо (76)

Торино (4-3-2-1): Серени, Делафиоре, Ди Лорето, Лана, Пизано, Диана, Грела (Рекоба), Корини, Росина, Ди Микеле (Бйеланович), Стелоне

Фиорентина (4-3-3): Фрей, Йоргенсен, Гамберини, Уйфалуши, Гоби, Кузманович (Семиоли), Ливерани (Паскуал), Монтоливо, Сантана, Пацини, Освалдо (Потенца)

Съдия: Фарина

Жълти картони: Гоби от гостите

Стадион: "Олимпико", Торино