Надал изхвърли Джокович и си уреди нова среща с Федерер

Рафаел Надал за пореден път демонстрира класата си на червени кортове. На полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Хамбург испанецът победи конкурента си за второто място в света Новак Джокович от Сърбия със 7:5, 2:6, 6:2 след титанична битка, продължила малко повече от 3 часа. Сега Рафа го очаква нов двубой срещу лидера в световната ранглиста Роджър Федерер на финала и продължение на голямото съперничество между двамата. Миналата година в мача за титлата в Хамбург Федерер постигна единствената си победа над Надал на клей до момента, като прекъсна серия на Рафа от 81 поредни успеха на червени кортове.

Днешната победа на 21-годишния Надал означава, че той ще запази второто място в световната ранглиста, където вече стои рекордните 147 поредни седмици. Джокович щеше да изпревари испанеца, ако го бе победил. Сърбинът няма успех срещу Рафа на клей и допуска загуба от него за четвърти път на тази настилка, а общо в двубоите между двамата Новак има 3 победи и 7 загуби.

Срещата между Надал и Джокович се игра под покрития покрив в Хамбург поради дъжда, изсипал се над града. Сърбинът започна с ранен пробив и поведе с 3:1, но не контролираше събитията на корта. Рафа връщаше всичко и спаси общо 15 от 19 възможности за пробив в мача. Той бързо изравни и поведе в резултата и спечели първия сет. Във втората част обаче Новак успя да наложи известно превъзходство и да изравни, но Надал стигна до крайния успех при петия си мачбол в страхотен последен гейм, продължил повече от 15 минути. Срещата предложи на зрителите изключителни емоции и фантастични разигравания.