Волейболистите разгромиха Португалия с 3:0

Волейболистите от националния отбор на България записаха втора поредна победа на квалификационния турнир за европейско първенство, който се играе във Варна.

Възпитаниците на Мартин Стоев разгромиха Португалия с 3:0 и направиха сериозна крачка към класирането на Евро 2009.

Срещата започна вихрено за българските волейболисти. Възпитаниците на Мартин Стоев започнаха да изпълняват много силен начален удар. Сервисите на Матей Казийски, Пламен Константинов и Владо Николов разбиха тотално посрещането на Португалия и България поведе с 16:7. Мартин Стоев си позволи да пусне в игра и някои от резервите, но те продължиха да играят силно и в крайна сметка националите спечелиха първата част с убийствения резултат 25:11.

Втората част започна също с превес на волейболистите на България, но гостите от Португалия леко стабилизираха играта си. Казийски и компания поведоха с 8:5 и 17:14. Безпроблемно националите стигнаха до успех и във втората част с 25:21.

Третият гейм бе равностоен до 10:10. Последва отлична игра на българската блокада предвождана от Евгени Иванов – Пушката и България набързо поведе с 15:10. Гостите върнаха две точки, а Мартин Стоев пусна в игра Боян Йорданов, който замени достойно Владо Николов. Три поредни точки на Супер Бобо от бомбени атаки и резултата стана 19:15. Португалците оказаха по-сериозна съпротива до края на гейма, но все пак България стигна до успеха с 25:23 и с 3:0 гейма в мача.

Утре националите излизат от 17,30 часа срещу Хърватия в третата си среща от турнира във Варна.

БЪЛГАРИЯ – ПОРТУГАЛИЯ 3:0 (25:11, 25:21, 25:23)