Кавалиърс прати серията срещу Бостън в седми мач

Въпреки че у дома Бостън Селтик се представят като най-сериозния претендент за титлата, демонстрирайки страхотен баскетбол и 7 победи от 7 мача, то навън лидерите в редовния сезон са без успех и с 6 поражения от началото на тазгодишните плейофи. Късно снощи миналогодишният вицешампион Кливланд Кавалиърс се наложи над "Келтите" със 74:69, пред повече от 20 500 зрители в "Quicken Loans Arena", в Кливланд, Охайо. По този начин "Кавалерите" изравниха полуфиналната серия от плейофите на Изток до 3-3 успеха. Мач номер 7 ще се проведе в неделя в Бостън.

Леброн Джеймс изведе своя тим до успеха, регистрирайки 32 точки, 12 борби и 6 асистенции. Делонте Уест наниза 10 точки и овладя 3 борби, а Зидрунас Илгаусакс добави 10 борби и 7 точки. Кевин Гарнет отново бе най-добър за Селтикс с 25 точки и 8 борби, докато Пол Пиърс реализира 16 точки и овладя 5 борби.

Срещата започна по типичния за тази серия слаборезултатен и оспорван  начин, като след първите 12 минути резултатът бе равен – 18:18. Постепенно във втората част гостите от Бостън успяха да вземат малък аванс и 3:20 минути преди почивката водеха с 33:30. До полувремето обаче Кавалиърс наниза 12 безответни точки и се оттегли на почивката при 42:33 в своя полза. През второто полувреме на двубоя Леброн Джеймс отбеляза 19 от своите 32 точки и баскетболистите от Кливланд поддържаха разликата, като без проблеми стигнаха до крайния успех със 74:69.

"Определено се чувстваме като тим, който е уверен в себе си. Били сме в серия със седем срещи и преди и усетихме, че този двубой ни се изплъзна. Обнадеждаващото е, че сега имаме възможност да се приберем у дома и да се погрижим за това", бяха думите на капитана на Селтикс Пол Пиърс.

"Това бе двубой, в който побеждаваш или си отиваш вкъщи. Аз не съм готов да се прибирам у дома", бяха думите на Леброн, който добави коментар и за предстоящия мач: "Можем да спечелим. Ние знаем, че можем да победим и сега остава просто да отидем там и да го направим."

снимки: Associated Press, Reuters