Спърс и Хорнетс разрешават спора в мач номер 7

Възпитаниците на Грег Попович и миналогодишни шампиони постигнаха поредния убедителен успех у дома срещу Ню Орлиънс Хорнетс, изравнявайки за 3-3 победи полуфиналната серия от плейофите на Запад. Отборът на Сан Антонио Спърс победи “Стършелите” с 99:80, пред близо 19 000 в собствената си зала “AT&T Center”, в Сан Антонио, Тексас. От изиграните 21 срещи в полуфинални сблъсъци домакините са спечелили 20 от тях, а ако искат да защтитят титлата си от миналата година Спърс ще се наложи да победи в Луизиана. Мач номер 7 е в понеделник в “New Orleans Arena”.

Ману Джинобили бе най-резултатен при победата на своя тим с 25 точки и 4 борби, Тим Дънкън отбеляза 20 точки и овладя 15 борби, а Тони Паркър добави 15 точки и 4 асистенции. Младият плеймейкър на гостите Крис Пол отново показа добра игра, регистрирайки 21 точки, 6 борби и 8 асистенции. Тайсън Чандлър наниза 14 точки и овладя 6 борби, а Педжа Стоякович завърши с 13 точки и 6 борби.

Двубоят бе равностоен и оспорван единствено през първите 5 минути, след които резултатът бе равен 17:17, до края на частта обаче Спърс поведоха с 12 точки, при 36:24. Баскетболистите на Хорнетс показаха характер и желание за победа единствено през вторите 12 минути, след които успяха да намалят единствено до 58:51 на почивката. През второто полувреме домакините не срещнаха никакви трудности и без проблеми стигнаха до крайния успех с 99:80.

“Не знам какво да кажа, тази трета четвърт просто бе грозна”, коментира Крис Пол за третите 12 минути от двубоя, които Спърс спечели с 20-12. “Благодаря на Бог, че ще се върнем обратно в Ню Орлиънс за мач номер 7”, добави плеймейкърът на Хорнетс.

Като предишните 5 срещи от тази серия и мач номер 6 не ни изненада. Домакинът спечели с двуцифрена разлика, а спорът бе решен в третата четвърт. “Уверен съм в успеха. Ние спечелихме доста от важните си срещи навън”, коментира Тони Паркър.