Коби и Гасол отново подчиниха Юта

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс продължи безгрешната си серия у дома, като спечели седми пореден мач в собствената си зала "Staples Center". "Езерняците" се наложиха над Юта Джаз със 111:104 и поведоха с 3-2 победи в полуфиналната серия на плейофите в Западната конференция. Мач номер 6 е в петък в Солт Лейк Сити, а при евентуална победа Лейкърс ще се класира за финалите на конференцията за първи път от 2004 година.

Независимо от контузията в кръста, която получи в мач номер 5, суперзвездата на домакините Коби Брайънт отново бе най-резултатен за своя отбор с 26 точки, 6 борби и 7 асистенции. Ламар Одъм наниза 22 точки и овладя 11 асистенции, а Пау Гасол добави 21 точки, 6 борби, 8 асистенции и 4 блока. Дерон Уилямс се отличи при поражението на своя тим, регистрирайки 27 точки, 5 борби и 10 асистенции. Карлос Буузър отбеляза 18 точки и овладя 12 борби, а Мехмет Окур завърши с 13 точки и 13 борби.

Въпреки че домакините поведоха в двубоя от самото му начало и не изпуснаха водачеството нито за миг, победата за тях не дойде никак лесно. Лейкърс водеше с едва 3 точки в края на първата част, при 29:26, а на почивката авансът им нарастна до 61:54. В началото на второто полувреме гостите от Юта поеха инициативата, но така и не успяха да поведат в резултата, като в края на третата част изравниха до 81:81. 1:17 минути преди сирената Мехмет Окур намали преднината на домакините до едва 103:102, но в следващите 2 атаки отново Окур и Дерон Уилямс пропуснаха от тройката, докато Пау Гасол на два пъти в подкошието и Дерек Фишър от линията направиха преднината на своя тим 108:102. В последните 10 секунди Карлос Буузър от средно разстояние и Коби Брайънт  на три пъти от фауллинията оформиха крайното 111:104.

"Това е нещото, за което играеш от началото на сезона. Когато започне шампионата всеки се опитва да си осигури домакинско предимство в плейофите, защото то е от огромно значение в тази Лига", коментира старши треньорът на Юта Джери Слоън след срещата.

снимки: Reuters, AP