Джаз победи Лейкърс след продължение

Отборът на Юта Джаз записа втора поредна победа над Лос Анджелис Лейкърс, този път след продължения доста по-трудно, записвайки успех със 123:115, пред почти 20 000 зрители в “EnergySolutions Arena”, в Солт Лейк Сити, Юта. По този начин “Джазмените” изравниха серията от полуфиналите в плейофите на Източната конференция до 2-2 успеха. Мач номер 5 ще се проведе в сряда в Лос Анджелис.

Плеймейкърът на домакините Дерон Уилиамс бе с най-сериозен принос за победата на своя тим, регистрирайки 29 точки и 14 асистенции. Мехмет Окур наниза 18 точки, овладя 11 борби и направи 5 асистенции, а Андрей Кириленко добави 15 точки и 5 блока. Коби Брайънт отново бе най-резултатен за своя тим с 33 точки, 8 борби и 10 асистенции. Ламар Одъм реализира 26 точки и овладя 13 борби, а Пау Гасол завърши с 23 точки и 10 борби.

Домакините започнаха много по-добре срещата като бързо натрупаха аванс от 10 точки, при 19:9 и го задържаха до края на първата четвърт за 31:21. До почивката баскетболистите на Лейкърс заиграха по-добре и постепенно намаляваха изоставането си, като с кош в последната секунда на втората част Брайънт изравни за 55:55.

В началото на второто полувреме двубоят се движеше равностойно и много оспорвано, но все пак Юта поведе с 4 точки в края на третата част за 79:75. Домакините поеха инициативата и 4:03 минути преди финалната сирена водеха с 12 точки, при 100:88, но допуснаха  три последователни тройки на Дерек Фишър и в последствие кош на Ламар Одъм, който изравни за 108:108, 4 секунди преди сирената.

Защитата на Джаз ограничи “Езерняците” до едва 2 точни стрелби в продължението и от своя страна домакините бяха безпогрешни от линияата за наказателни удари 9/9. По този начин направиха серия от 15-7 в допълнителното време, която бе достатъчна за успеха със 123:115.

“Никога не сме имали съмнения в своята увереност за домакинските срещи”, заяви Андрей Кириленко, който блокира на два пъти Коби Брайънт в продължението, както и направи 3-точково отиграване 35 секунди преди изтачането му. “Аз нямам право на извинения. Кириленко свърши страхотна работа. Те всички свършиха невероятна работа. И наистина правеха изключително големи отигравания точно, когато най-много се нуждаеха от тях”, коментира избраният за най-полезен играч на редовния сезон Коби Брайънт.

снимка: Reuters