Спърс се справи с Хорнетс у дома

Въпреки двете много тежки загуби в Луизиана рано тази сутрин Сан Антонио Спърс победи Ню Орлиънс Хорнетс със 110:99, пред близо 19 000 зрители в “AT&T Center”, в Сан Антонио Тексас. По този начин възпитаниците на Грег Попович избегнаха възможността да изостанат с 0-3 победи, резултат, при който нито един тим в НБА не е успявал да излезе краен победител. Хорнетс все още водят с 2-1 успеха, а мач номер 4 ще се проведе в неделя отново в Тексас.

Тони Паркър поведе своя тим с 31 точки и 11 асистенции, Ману Джинобили също наниза 31 точки и овладя 4 борби, докато Тим Дънкън добави 16 точки, 13 борби и 4 блока. Крис Пол бе най-резултатен в двубоя с 35 точки и 9 асистенции, Дейвид Уест отбеляза 23 точки и овладя 12 борби, а Тайсън Чандлър завърши с 12 точки и 8 борби.

Гостите започнаха много по-добре двубоя, като след добри отигравания на Крис Пол и Дейвид Уест, Хорнетс поведе с 12:4. До края на първата част обаче, домакините намалиха изоставането си на само 2 точки, при 23:21. През вторите 12 минути водачеството се смени на няколко пъти, но баскетболистите от Ню Орлиънс се оттеглиха на почивката с аванс от 2 точки, при 56:54.

През третата четвърт играчите на Сан Антонио постепенно заиграха по-добре, като в края на частта успяха да поведат с 83:78. След точни стрелби на Джинобили и Паркър, Спърс взеха аванс от 13 точки, при 101:88, 5:56 минути преди края на двубоя и до финалната сирена не срещнаха проблеми да задържат преднината си.