Kaвалиърс с драматичен успех във Вашингтон

Кливланд Кавалиърс постигна много труден успех над Вашингтон Уизърдс със 100:97, след тройка на Делонте Уест 5,4 секунди преди финалната сирена, пред над 20 000 зрители във “Verizon Center” във Вашингтон, Окръг Колумбия. По този начин “Кавалерите” поведоха с 3-1 победи в серията от първия кръг на плейофите в Източната конференция на НБА. Мач номер 5 от серията ще се проведе в сряда в “Quicken Loans Arena” в Кливланд, Охайо.

Леброн Джеймс изнесе поредния си невероятен двубой, регистрирайки 34 точки, 12 борби и 7 асистенции. Делонте Уест наниза 21 точки, реализирайки 5 тройки от 8 опита, а Даниъл “Буби” Гибсън добави 12 точки и 5 асистенции. Антуан Джеймисън се отличи при поражението на домакините с 23 точки и 11 борби, Карон Бътлър отбеляза 19 точки и направи 4 асистенции, докато Брендън Хейууд завърши с 16 точки и 6 борби.

Двубоят започна с леко предимство за гостите, водени от Леброн Джеймс, които поведоха с 20:16, но до края на първата четвърт, след тройки на Антонио Даниълс и Антуан Джеймисън, Уизърдс обърна до 28:24 в своя полза. Добрата стрелба от зоната за три точки на гардовете на Кавалиърс Делонте Уест и Даниъл Гибсън обаче, бе в основата на обрата на гостите, които успяха да се оттеглят на полувремето с актив от 10 точки, при 54:44.

Въпреки добрите отигравания на Антуан Джеймисън и Брендън Хейууд, които съумяха да намалят изоставането на своя тим до само 2 точки, при 72:70, гостите от Кливлънд водеха със 7 точки в края на третата четвърт, за 80:73. Баскетболистите на Уизърдс постепенно изравняваха играта, като с невероятна стрелба от средно разстояние Гилбърт Аринас изравни за 97:97, 28 секунди преди края на редовното време. Делонте Уест обаче, отговори с тройка при ответната атака, а в оставащите 5,4 секунди домакините не успяха да пратят двубоя в продължение, което доведе до крайния успех за Кавалиърс със 100:97.

снимка: Associated Press