България възкръсна - Бербатов и Мартин разпиляха Грузия

България изигра по великолепен начин своя последен мач от квалификационния цикъл за световното в ЮАР и буквално помете Грузия
с гръмкото 6:2. Въпреки че срещата нямаше никакво значение и за двата отбора, играта на трикольорите бе на висота, а успехът бетонира селекционера Станимир Стоилов за следващия квалификационен цикъл за Евро 2012.

Над всички в този мач бяха двете големи звезди на България Димитър Бербатов, който отбеляза хеттрик и Мартин Петров, разписал се на два пъти. Шестото попадение наниза Станислав Ангелов в 31-та минута, а освен това реферът отмени гол и на Иван Иванов. За гостите се
разписаха Двалишвили в 33-та и Кобиашвили в 51-та минута от дузпа. В 58-та минута Грузия остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон за Хмаладзе.

Ход на головата фиеста, която бе наблюдавана от около 700 зрители на
"Васил Левски", даде Димитър Бербатов още в 6-та минута. Нападателят на Манчестър Юнайтед вкара майсторски, с едно докосване, след като оползотвори бърза атака и отличен пас на съотборника си Мартин Петров. Бързоногото крило покачи на 2:0 в 14-та минута, когато отбеляза
след груба грешка на грузинския страж Ломая, който се размина с топката пред собственото си наказателно поле и играчът на Манчестър Сити бутна необезпокояван топката в празната врата. Класическата преднина бе изкована отново с помощта на гостуващия страж, който в 23-та минута изпълни нескопосано аут и подаде на Димитър Бербатов. Капитанът на трикольорите напредна през центъра, преодоля Хизанашвили и пусна топката покрай грешника Ломая за 3:0. Четвъртият гол вкара Станислав Ангелов в 31-та минута след добър завършващ удар с левия крак. Минути по-късно Иван Иванов отбеляза ново попадение, но то бе отменено поради засада.

Грузия успя да намали резултта, но три минути след попадението на гостите Бербатов отбеляза третия си гол със силен удар от 12-13 метра. Отличното полувреме за България завърши с нов гол в грузинската врата след топовен диагонален дар с левия крак на Мартин Петров.

През втората част България драстично намали оборотите и даде шанс за изява и на гостите. Те се възползваха от него и в 51-та минута реферът Якобсон отсъди дузпа за нарушение на Пламен Николов срещу
противников нападател, а 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Кобиашвили, който оформи крайното 6:2 за България.

В този мач добро впечатление с играта си направиха футболистите от родното първенство Веско Минев, Коста Янев и Иван Стоянов. Доста по-стабилно от мача с Кипър се представи и Иван Иванов, който този път загатна, че ще бъде един от основните централни бранители за следващия цикъл.

БЪЛГАРИЯ - ГРУЗИЯ 6:2

1:0 Бербатов 6
2:0 М.Петров 14
3:0 Бербатов 23
4:0 Ст.Ангелов 31
4:1 Двалишвили 33
5:1 Бербатов 36
6:1 М.Петров 44
6:2 Кобиашвили 51 д.

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, К.Стоянов (46-Бандаловски), Николов, Иванов, Минев, К.Янев, Ст.Ангелов (78-Божинов), Георгиев, Рангелов (64-Ив.Стоянов), М.Петров, Бербатов

ГРУЗИЯ: Ломая (29-Мамаладзе), Лобджанидзе, Каладзе, Хизанишвили, Саная (78-Меребашвили), Хмаладзе, Кобиашвили, Размадзе, Кения (89-Одикадзе), Двалишвили, Яшвили