Сан Антонио с важна победа над Далас

Шампионът Сан Антонио Спърс взе важна победа тази вечер над Далас Маверикс с 88:81. Ману Джинобили отбеляза 26 точки, овладя 8 борби и направи 6 асистенции, Тим Дънкан добави 19 точки и 13 борби, а Тони Паркър завърши с 13 точки, 4 борби и 3 асистенции за тима на Грег Попович. Отборът на Далас, който изглеждаше равностоен на своя съперник през първото полувреме рухна в третата четвърт когато допусна серия от 19-0 в полза на гостите от Сан Антонио. В същата част отбаче лидерът на Маверикс – Дирк Новицки получи контузия на левия крак. Предполага се, че Новицки е засегнал както глезена, така и коляното, макар че до момента няма яснота каква е точно травмата, която го сполетя. Германецът, който бе определен за MVP на миналия сезон, се контузи при опит да блокира стрелба на играч на противниковия отбор.

Джери Стакхаус завърши с 19 точки, Джейсън Тери добави 17, а Джош Хауърд приключи двубоя с 13 при поражението на Далас. Загубата бе общо трета за състава на Ейвъри Джонсън от Спърс през редовния сезон.

Евентуалната загуба на Новицки за по-дълго време поставя под сериозно съмнение участието на Далас в тазгодишните плейофи. В момента Маверикс са 7-ми с 44 победи и 26 загуби, а осми са Голдън Стейт Уориърс (42-26), но с мач по-малко. "Воините" излизат тази вечер срещу Лос Анджелис Лейкърс в "Стейпълс Сентър". Девети пък е Денвър (41-28).