Хюстън победи трудно Голдън Стейт

След двете поражения от лидера в Източната конференция Бостън Селтикс и един от претендентите в Западната конференция Ню Орлиънс Хорнетс, Хюстън Рокетс се наложи като гост над Голдън Стейт Уориърс със 109:106. Това бе първи успех на тима, който преди няколко дни записа втората най-дълга серия от последователни победи в НБА.

Трейси Макгрейди отново бе познатият лидер на отбора, регистрирайки 26 точки, 8 борби и 8 асистенции. Новобранецът Карл Ландри наниза 17 точки и овладя 8 борби, а новото попълнение на отбора Боби Джексън добави 16 точки.

Барън Дейвис се отличи при поражението на домакините с 27 точки, 5 борби и 4 асистенции, Монта Елис отбеляза 24 точки и направи 4 асистенции, а центърът на отбора Ал Харингтън записа "дабъл-дабъл" от 18 точки и 14 борби.

Баскетболистите на Голдън Стейт започнаха по-добре срещата и успяха да натрупат аванс от 11 точки още за първите 5:53 минути, при 17:6. До края на частта обаче, играчите на Хюстън заиграха по-добре и върнаха 8 точки от пасива си. Гостите продължиха да бъдат по-активни и за първи път поведоха в резултата по средата на втората четвърт с 40:38, запазвайки разликата до края на полувремето – 52:50.

През целите 12 минути след почивката играта бе изключително равностойна, а резултатът се движеше кош за кош, като Рокетс продължиха да водят с минималното 75:73. В заключителната част от двубоя и двата обтора показаха силна игра, а 6:26 минути преди края резултатът бе 87:87. Последва серия от 8-0 за гостите, от която възпитаниците на Рик Аделман се възползваха по най-добрия начин и се задържаха напред в резултата до крайното 109:106.