АПОЕЛ стартира шампионския плейоф без Миланов

АПОЕЛ (Никозия) стартира шампионския плейоф в кипърското първенство с победа с 1:0 като гост над Анортозис, а българският защитник Живко Миланов не взе участие в мача.

Единственото попадение вкара Пиерос Сотериу още в 8-ата минута, а АПОЕЛ имаше превъзходство в играта през цялото време. Старши треньорът на жълто-сините Томас Кристиянсен реши да даде почивка на петима футболисти, за които прецени, че имат натрупана умора от европейските мачове.

Това са Игор де Камарго, Лоренцо Ебесилио, Йоргос Ефрем и защитниците Иняки Астис и Живко Миланов. В първата среща от 1-ия кръг на втората фаза АЕЛ и Аполон завършиха 1:1 в дерби на град Лимасол, а утре АЕК Ларнака посреща Омония.

След тези резултати АПОЕЛ събра 65 точки и води със 7 пред Аполон и АЕК (един мач по-малко). Анортозис е на 6-о място с 39. През този сезон за втора поредна година отболите се разделят на първа 6-ица, втора 6-ица за втората фаза,а последните два състава от редовния сезон изпадат във втора лига. Тази година предсрочно с елита се разделиха АЕЗ Закакиу и Анагенисис (Дериня).