Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Дербито на сезона утре в Пловдив - първият срещу втория в класирането! (гледай онлайн)

Първият във временното класиране посреща втория в таблицата за дербито на сезона в НВЛ за жени! Това ще се случи утре (18 февруари) вечер в Града под тепетата, когато Марица (Пловдив) и Раковски (Димитровград) се изправят един срещу друг в двубой от 11-ия кръг на първенството.

Зарядът на мача е ясен. Той се възприема като дерби, не само защото противопоставя двата най-добре представящи се отбора до този момент в шампионата, а и защото отборът на Раковски е съставен основно от състезателки, отстъпени от Марица, и е воден от доскорошния помощник-треньор на шампионките Иван Радичев.

В миналия кръг момичетата на наставника Иван Петков спечелиха със служебно 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) срещата си с отказалия се от участие тим на Бургас 2007. "Жълто-сините" продължават да са категоричен лидер във временното класиране, вече с 10 победи от 10 мача, 30 точки и 30:1 гейма, и, ако победят димитровградчанки утре вечер, ще си осигурят първото място и в крайното класиране от редовния сезон цели три кръга преди неговия край. В лагера на Марица всички са здрави и спокойно очакват дербито. Част от отбора дори бе на трибуните в зала Колодрума снощи, за да изгледа победата на баскетболния Академик Бултекс 99 (Пловдив) в четвъртфиналния им мач за Купата на България.

Междувременно, Раковски не започна добре втория полусезон, допускайки загуби срещу два от преките си конкуренти за челните места – ЦСКА и Славия, но после си върна втората позиция след домакинската победа над временно отнелия му я Казанлък Волей с 3:2 преди три дни в Пловдив. Капитанката на тима Вангелия Рачковска обаче изкълчи глезен в срещата със Славия и не се появи в игра срещу "розите".

При победа над Марица, Раковски ще запази второто си място в таблицата, но при загуба отново ще го отстъпи на Казанлък, който в този кръг ще запише служебната си победа над Бургас. Все пак, такава предстои и на димитровградчанки в последния кръг, а и момичетата на Иван Радичев ще разчитат и на успех на Марица над "розите" следващата седмица, за да могат да се бетонират в подножието на върха при победи в мачовете си с ЙЕБ 05 (Шумен) и Левски.

Мачът Марица - Раковски в съботната вечер в залата на Пловдивския университет е с начален час 18,00.

Билетите се продават онлайн и в цялата мрежа на Ticketportal, като ще се предлагат и на място в залата преди мача. Цената на билета е 3 лева, а за ученици и пенсионери входът ще е безплатен.

Срещата ще може да се гледа на живо и онлайн в официалния YouTube канал на Марица, а официалната Twitter страница на Марица ще информира за резултата след всеки гейм.

Снимка: SportenPlovdiv.com