Юве потрепери, но отстрани Аталанта след трилър (видео)

Отборът на Ювентус се класира на 1/4-финал в турнира за Купата на Италия. Тази вечер “бианконерите” надиграха с 3:2 Аталанта в осминафиналния сблъсък помежду им. Торинци през цялото време имаха преднина в резултата, но в края се наложи да потреперят. Пауло Дибала в 22-ата и Марио Манджукич в 34-ата дадоха аванс от два гола на домакините, но Абдулай Конко намали в 72-ата. Миралем Пянич от дузпа отново върна преднината от две попадения на “старата госпожа” в 75-ата минута, но Лате Лат в 81-ата докара нещата до 3:2 и запази интригата до последната минута. Силите на гостите обаче не стигнаха за нищо повече и те трябваше да се примирят с отпадането си от турнира.

Срещата изненадващо започна с малко по-добра игра на Аталанта и още във 2-ата минута Граси отправи удар по посока вратата на Нето, който обаче уверено улови.

Постепенно Юве взе нещата в свои ръце и в 15-ата минута Марио Манджукич получи остро центриране пред вратарското поле, като засече топката с тяло и я прати в гредата. В 22-ата минута домакините стигнаха и до откриване на резултата. Манджукич свали с глава за Пауло Дибала, който от движение с мощен удар заби кълбото в мрежата за 1:0.

Този гол още повече вдъхнови торинци, които заиграха по-спокойно и уверено. Така в 34-ата имнута те стигнаха и до второ попадение. Дибала пусна чудесен извеждащ пас за Манджукич в наказателното поле и хърватинът с удар в обратния ъгъл направи резултата 2:0.

В самия край на полувремето отново Манджукич пропусна прекрасна възможност да направи резултата класически. Той получи центриране в наказателното поле и отблизо не успя да намери очертанията на вратата.

В началото на второто полувреме темпото леко спадна. В 65-ата минута Томас Ринкон бе близо до първия си гол за Юве, но силният му изстрел от дистанция бе спасен от вратаря.

В 72-ата минута гостите обаче почти от нищото върнаха интригата в мача. Абдулай Конко овладя една топка пред наказателното поле и с бомбен изстрел не остави шанс на вратаря за 2:1.

Радостта на бергамаските обаче бе твърде кратка. В 75-ата минута Стефан Лихтщайнер бе изблъскан в гръб в наказателното поле и спечели дузпа за своя тим, а Миралем Пянич бе точен от бялата точка за 3:1.

В 78-ата минута Аталанта отново можеше да направи нещата интересни. Абдулай Конко се възползва от грешка на Нето и открадна топката, направи двойно със съотборник и излезе на стрелкова позиция, но някак успя да прати кълбото встрани от вратата. Гостите все пак съумяха да намалят изоставането си в 81-ата минута, когато Андреа Конти центрира по земя и Лате Лат засече топката в мрежата за 3:2.

В заключителните минути стана доста напечено, като Аталанта можеше дори да изравни резултата в 84-ата минута, когато изстрел на Андреа Петаня доста затрудни Нето. Усилията на гостите да стигнат до равенство обаче не се увенчаха с успех и Юве си осигури продължаване в следващата фаза, където му предстои среща с победителя от сблъсъка между Милан и Торино.

Ювентус - Аталанта 3:2
1:0 Дибала (22)
2:0 Манджукич (34)
2:1 Конко (72)
3:1 Пянич (75) дуз.
3:2 Лате Лат (81)

Ювентус: Нето, Лихтщайнер, Бардзали, Ругани, Асамоа, Ринкон, Ернанес, Маркизио (Стураро 46), Пянич (Бонучи 82), Дибала (Пяца 62), Манджукич

Аталанта: Бериша, Толой, Калдара, Масиело, Конти, Граси (Лате Лат 60), Фрюлер, Спинацола, Куртич (Конко 46), Д`Алесандро (Гомес 82), Петаня