Добруджа с категорично 3:0 над Арда в Кърджали

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) записа втора победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Мирослав Живков биха категорично като гости Арда (Кърджали) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:18) в последен мач от 3-ия кръг, игран тази вечер пред около 750 зрители в зала "Арпезос".

По този начин шампионите са на 6-о място във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, с колкото са и 4-ия Черно море и 5-ия Левски. Арда пък продължава да е на последното 12-о място без победа, спечелена точка и дори гейм до момента. В следващия 4-и кръг Добруджа гостува на Миньор (Перник), а кърджалийци са гости на Тетевен Волей. Срещите са в петък и събота (4 и 5 ноември) от 18,00 часа.

Първият гейм бе равностоен като водачеството често се сменяше. При 23:23 шампионите от Добруджа успяха да направят две точки и поведоха в резултата след 25:23. Във втората и третата част добричлии бяха по-убедителни и ги спечелиха с по 25:18, а с това и мача 3:0.

Снимка: BGvolleyball.com