Берое стартира с победа при дамите

Отборът на Берое (Стара Загора) стартира с категорична победа в Държавното първенство по баскетбол при жените, след като се наложиха при домакинството си на Нефтохимик 2010 (Бургас0 с 81:56 (23:14, 25:9, 17:22, 16:11) в двубой от II кръг.

Най-полезна за победителките беше Моника Рийд, която се отличи с „дабъл-дабъл“ – 26 точки и 13 борби, а Мария Желязкова добави 17 точки. За гостите от Бургас с 18 точки се отличи Кристейша Уолтър.

Двубоят беше оспорван в първите минути, но постепенно домакините натрупаха аванс и контролираха изцяло събитията на полето. На почивката старозагорки имаха преднина от 25 точки - 48:23, а през второто полувреме гостенките от Бургас така и не получиха възможност да намалят изоставането си и да се върнат в мача.

В друга среща от кръга Хасково 2012 постигна категорична победа срещу Септември 97 (София) със 121:61 (44:14, 23:18, 35:15, 19:14).

Гостенките поведоха с 44:14 още в края на първия период и не допуснаха никаква изненада срещу по-младите си съпернички, водени от старши треньора Юлия Стоянова.

Капитанката на Хасково 2012 Радостина Димитрова завърши с 27 точки и 12 борби и има най-голям принос да успеха. Още 26 точки и 10 асистенции добави Виолина Кочева.

Ивона Илиева от Септември 97 се отличи с 20 точки.