Добруджа отнесе Светкавица в Търговище, резултати и класиране

Отборът на Добруджа се върна на победния път. В двубой от 12-ия кръг на Североизточна Трета лига “жълто-зелените” стигнаха до трите точки при гостуването си на Светкавица (Търговище). Футболистите на старши треньора Стефан Славов надиграха по категоричен начин домакините и спечелиха с 4:0 визитата си на стадион “Димитър Бурков”.

Добричлии поведоха в резултата пет минути преди края на първата част, след като Даниел Генов си отбеляза автогол. След подновяването на играта Добруджа наниза нови три попадения. В 50-ата минута Тодор Колев удвои аванс на “жълто-зелените”, а десет минути преди края Станимир Андонов направи преднината им класическа. В 85-ата крайното 4:0 фиксира младият Дейвид Филипов.

Това бе девети успех от началото на сезона за състава на Добруджа, който продължава да бъде без загуба до момента. След преполовяването на сезона в Североизточна Трета лига добричлии имат 30 точки в актива си, с две по-малко от лидера Черноморец (Балчик), който също е без поражение до момента.