Зенит се измъчи, но отново поведе колоната (видео)

Зенит надви с минималното 1:0 Том (Томск) и отново оглави класирането в руската Премиер лига. Гол на национала Александър Кокорин в 26-ата минута донесе успеха на гранда от Санкт Петербург, който има равен брой точки със Спартак (Москва), но по-добра голова разлика.

Том игра прекалено плахо в дълги периоди от двубоя и чак в последните минути потърси по-смело равенството. Гостите обаче не можаха да поднесат изненада и остават на 14-о място в подреждането със скромния актив от 8 точки.
Мирча Луческу отново остави на пейката Юрий Жирков, а като ляв бек започна напълно неизвестният доскоро Евгений Чернов. Триото в атака оформиха Дзюба, Кокорин и Олег Шатов. На вратата пък застана Михаил Кержаков вместо Юрий Лодигин.

Питерци искаха на всяка цена да измият срама от загубата с 0:4 от Анжи за Купата на Русия. Атаките към вратата на гостите следваха една след друга, а пропуски направиха Жулиано и Доменико Кришито. В 26-ата минута Чернов центрира, Дзюба свали топката за Кикорин и той отблизо не остави шансове на Антон Коченков - 1:0.
Защитата на Том трудно спираше атаките на домакините, но Жозе Маурисио и Дзюба не извлекоха максимума от две изгодни ситуации до края на полувремето. В началото на втората част се видя стремеж от страна на футболистите на Зенит да действат по-предпазливо и да не търсят на всяка цена втори гол. Старши треньорът на Том Валерий Петраков предприе две офанзивни смени с пускането на Сергей Кузнецов и Евгений Баляйкин, но и те не промениха статуквото.

В крайна сметка Зенит не убеди с представянето си, но взе така важните 3 точки и се "залепи" за Спартак. В следващия кръг питерци гостуват на Терек, а Том е домакин именно на лидера Спартак.