Везенков измъкна Барса в Мадрид

Александър Везенков изигра отличен мач и бе със сериозен принос за победата на Барселона със 78:75 при гостуването на Фуенлабрада в Мадрид. Срещата в столицата бе изключително нервна, a в последната част напрежението взе връх и треньорът на гостите Йоргос Барцокас бе дисквалифициран за второ техническо нарушение.

Изгонването на Барцокас дойде при три точки изоставане за каталунците, които успяха да се концентрират и да запазят спокойствие, след което да се върнат в мача и да си тръгнат с победата от мадридското предградие.

Българинът вкара важни точки в последните две минути и половина, а също така една от четирите му отнети топки бе в този период, в който Барса бе във видим подем. Везенков бе най-полезен за каталунците с коефициент 21, който бе формиран след 13 точки (2/3 2Т, 2/4 3Т и 3/4 НУ), 8 от които дойдоха в последната четвърт, 8 борби, 1 асистенция, 4 отнети топки и 1 чадър. 206-сантиметровият нашенец бе на терена почти 30 минути.

Стратос Перпероглу бе най-резултатен за Барселона със 17 точки, а Анте Томич добави 12. След този успех “блаугранас” имат 4 победи и 1 загуба, докато домакините са с баланс от 1-5 и съответно мач повече.

Иван Паунич вкара 18 точки за загубилия тим, докато юношата на Барса Муса Диане добави 14 и 7 борби.