Арсенал (Тула) с първа загуба при Киряков (видео)

Уфа надви с 2:0 като гост Арсенал (Тула) и продължава възходящото си представяне в руската Премиер лига. Силвестър Игбун и Кехинде Фатай отбелязаха головете за тима на Виктор Гончаренко, който вече е на 9-о място в класирането. Поражението е първо за Арсенал под ръководството на новия треньор Сергей Киряков и сложи край на серията на отбора от 4 поредни равенства.

Късметът бе изцяло на страната на Уфа преди почивката, когато и гредата спаси вратаря Гиорги Шелия след удар с глава на Фелисио Браун Форбс. В самия край на полувремето гостите се възползваха от единсвеното си положение и поведоха с попадение на Игбун. През втората част Арсенал пропусна още няколко положения, а в 80-ата минута Фатай се обърна в наказателното поле и реши всичко с точен изстрел до гредата.
След днешната домакинска загуба Арсенал е на 12-о място с 9 точки, но има само една победа в актива си.

В слдващия кръг Уфа приема Рубин, а Арсенал гостува на Ростов.