Силен мач за Николов и поражение за Стал

Полският Стал Остров и българското крило Христо Николов - Гларуса продължават да се намират в дъното на класирането в местното първенство, след като инкасираха четвъртата си загуба за сезона, която бе първа под ръководството на новия треньор Емил Райкович. Македонецът пое отбора наскоро и го изведе до първи успех в миналия кръг, но сега играчите му отстъпиха у дома на Гданск с 65:68.

31-годишният Николов се представи добре и изигра един от най-добрите си мачове до момента през кампанията. Бургазлията бе титуляр и вкара 17 точки за 35 минути на терена, като бе фаулиран 5 пъти, даде 3 асистенции и овладя 2 борби.

Томаш Очонко и Аарън Джонсън се отличиха с по 11 точки за загубилия тим, докато за победителите Марчин Флиегер вкара 17 точки, хвана 6 борби и направи 5 асистенции.

Стал е на петнадесета позиция във временното подреждане с 1-4.